Home Zahraničí Čína zřizuje úřad pro rozvoj soukromého podnikání

Čína zřizuje úřad pro rozvoj soukromého podnikání

Žena pracuje v digitalizované dílně punčochářské firmy v obci An-chua ve městě Ču-ťi ve východočínské provincii Če-ťiang, 21. března 2023. FOTO - Xinhua/Xu Yu

Čína zřídila pod nejvyšším hospodářským plánovacím orgánem země úřad specializovaný na podporu rozvoje soukromého podnikání.

Úřad byl zřízen s cílem posílit koordinaci opatření v příslušných oblastech a zajistit, aby související opatření byla provedena co nejdříve a dosáhla hmatatelných výsledků, uvedl v pondělí na tiskové konferenci Cchung Liang, náměstek předsedy Národní komise pro rozvoj a reformy.

Mezi hlavní úkoly úřadu patří monitorování, studium a analýza vývoje soukromého podnikání, koordinace a organizace tvorby opatření na podporu jeho rozvoje a formulování strategií na podporu růstu soukromých investicí, uvádí komise.

Úřad bude také zodpovědný za vytvoření mechanismu pravidelné komunikace se soukromými podniky, koordinaci úsilí o řešení hlavních problémů týkajících se rozvoje soukromého podnikání a práci na zvyšování jeho mezinárodní konkurenceschopnosti.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here