Německá politička: NATO využívá Ukrajinu v boji proti Rusku jako obětovaného pěšáka

Německá politička obvinila Severoatlantickou alianci (NATO), že dodávkami vojenské pomoci Ukrajině vede zástupnou válku proti Rusku.

»Pokud si tento konflikt představíme jako šachovou partii, pak NATO hledá pěšce, které by mohlo v případě potřeby obětovat, aby si zajistilo lepší pozici,« řekla Sevim Dagdelenová, člen dolní komory německého parlamentu, v nedávném rozhovoru pro agenturu Xinhua.

Dodávkami zbraní a rozmístěním vojenských poradců NATO na Ukrajině nyní NATO vede zástupnou válku proti Rusku s cílem porazit tuto jadernou mocnost kombinací vojenské síly a totální ekonomické války, uvedla Dagdelenová, předsedkyně parlamentní skupiny Die Linke. (Levicová strana) ve výboru pro zahraniční věci německého Bundestagu.

Lidé účastnící se protestu proti pořádání velkého mezinárodního vojenského cvičení ve Švédsku a proti snaze země stát se členem Severoatlantické aliance (NATO) ve Stockholmu 22. dubna 2023. FOTO – Xinhua/Patrick Ekstrand

Dodala, že NATO není obrannou aliancí, přestože to je neustálý refrén západních lídrů.

Zároveň se tento vojenský pakt zabývá agresivním zbrojením a maří veškeré snahy o vyjednávání ohledně ukrajinské krize, uvedla.

Summit NATO, který se má konat 11. a 12. července v litevském Vilniusu, by měl Ukrajinu přiblížit alianci, uvedl před summitem generální tajemník organizace Jens Stoltenberg.

»Diskuse před summitem NATO jsou velmi znepokojivé,« řekla a dodala, že v rámci NATO probíhá debata o poskytnutí členství Ukrajině v NATO nebo bezpečnostních záruk po vzoru NATO, což by vyvolalo válku mezi NATO a Ruskem.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy