ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Počet obětí požáru v uhelném dole Kostenko provozovaném společností ArcelorMittal ve středním Kazachstánu se zvýšil na 20. Kazinform citoval generálního ředitele společnosti ArcelorMittal Temirtau Viktora Gafiulova. Dřívější zprávy uváděly, že při požáru zahynulo 16 lidí.

Podle posledních zpráv se z 252 horníků vynořilo z podzemí 205, z toho 18 lidí vyhledalo lékařskou pomoc. Pátrání po zbývajících hornících pokračuje. »Prezident Kazachstánu Kasym-Jomart Tokajev vyjádřil upřímnou soustrast rodinám a přátelům horníků, kteří zahynuli v důsledku požáru v dole Kostenko v Karagandské oblasti, a rovněž popřál brzké uzdravení zraněným,« uvedla prezidentská kancelář v prohlášení.

V souvislosti s neštěstím nařídil Kazašský prezident Kassym-Jomart Tokajev kabinetu zastavit investiční spolupráci s největší těžební společností v republice ArcelorMittal Temirtau. Kazašská vláda v současné době dokončuje převod vlastnictví provozovatele na republiku.

»Vláda dosáhla předběžné dohody s akcionáři společnosti ArcelorMittal Temirtau a v současné době se dokončuje dohoda o převodu vlastnictví společnosti na Republiku Kazachstán,« uvedla vláda.

V posledních několika měsících je to již podruhé, co při požáru v jednom z uhelných dolů společnosti zahynuli lidé. K předchozímu požáru došlo 17. srpna a zahynulo při něm pět horníků. Vládní komise z neštěstí obvinila společnost.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here