Home Zahraničí Při srážce historických letadel na přehlídce v USA zemřelo šest lidí

Při srážce historických letadel na přehlídce v USA zemřelo šest lidí

B-17 ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Při srážce dvou historických vojenských letadel během sobotní přehlídky v americkém Dallasu zemřelo všech šest lidí, kteří byli na palubě. Informovali o tom dnes vyšetřovatelé. Podle videozáznamů z místa se stíhací letoun Bell P-63 Kingcobra ve vzduchu srazil s bombardérem Boeing B-17, oba stroje pak spadly na zem a začaly hořet.

Posádku válečného bombardéru tvořilo pět lidí, ve stíhacím letadle seděl jeden pilot. Divákům na zemi se nic nestalo, uvedl na twitteru starosta Dallasu Eric Johnson. Na přehlídku Wings Over Dallas dorazilo asi 4000 lidí.

Pořadatelé přehlídky uvedli, že zatím nevědí, jak k havárii došlo. Podle nich ani jeden z letounů neprováděl žádné riskantní manévry a šlo o dobře udržované stroje řízené zkušenými piloty.

Při přehlídkách letecké techniky z druhé světové války zemřely v posledních letech ve Spojených státech dvě desítky lidí. V roce 2011 při pádu letounu P-51 Mustang mezi diváky v Nevadě přišlo o život 11 lidí. Pád bombardéru v Connecticutu v roce 2019 způsobil sedm úmrtí.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here