Home Zahraničí Twitter opět snižuje počet zaměstnanců, propustí jich 10 %

Twitter opět snižuje počet zaměstnanců, propustí jich 10 %

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Vedení společnosti Twitter, která vlastní stejnojmennou sociální síť, propustilo v noci na sobotu nejméně 200 zaměstnanců. Napsal to v neděli deník The New York Times s odvoláním na své zdroje.

Podle nich měla společnost asi 2000 zaměstnanců a poslední vlna propouštění ji snížila o 10 %. Propuštěni byli zaměstnanci v oblasti produktového managementu, datové analytiky a strojového učení. Škrty se dotkly také týmu monetizace, který provozuje služby, jimiž Twitter vydělává peníze. Tato struktura před poslední vlnou propouštění zaměstnávala 30 lidí, nyní jich je méně než osm, uvedl zdroj.

Někteří zaměstnanci se o propouštění dozvěděli poté, co jim společnost ztížila komunikaci prostřednictvím firemního messengeru Slack. Přišli také o přístup k e-mailu a pracovním počítačům.

Jak deník připomíná, loni v listopadu provedl americký podnikatel Ilon Musk po akvizici Twitteru hromadné propouštění. V důsledku toho se počet zaměstnanců společnosti snížil ze 7500 na přibližně 2000 lidí. Koncem listopadu podnikatel na interní schůzce zaměstnancům sociální sítě sdělil, že další propouštění není v plánu.

Dne 27. října 2022 Musk uzavřel dohodu o převzetí Twitteru v hodnotě 44 miliard dolarů. Ihned po koupi propustil řadu členů vedení společnosti, včetně generálního ředitele Paraga Agrawala a finančního ředitele Neda Segala. Podle dokumentů zveřejněných v databázi americké Komise pro cenné papíry Musk také rozpustil představenstvo a stal se jediným výkonným ředitelem společnosti.

(TASS)