Home Pel mel Kultura Zahájeny vícejazyčné inscenace »Klasikové citovaní Si Ťin-pchingem« a »Čína na nové cestě«

Zahájeny vícejazyčné inscenace »Klasikové citovaní Si Ťin-pchingem« a »Čína na nové cestě«

Slavnostní uvedení celovečerního filmu »Klasikové citovaní Si Ťin-pchingem« v Pekingu. FOTO - CMG

Na slavnostním ceremoniálu v Pekingu byly v pondělí uvedeny indonéská a thajská verze celovečerního filmu společnosti China Media Group (CMG) Klasikové citovaní Si Ťin-pchingem a vícejazyčný dokumentární film Čína na nové cestě.

Šen Chaj-siung, prezident a šéfredaktor CMG, přednesl na slavnostním ceremoniálu, kterého se zúčastnili zástupci online médií z Indonésie, Thajska, Kambodže, Indie, Laosu, Nigérie, Pákistánu, Srí Lanky, Turecka a dalších zemí, projev. Kniha Klasikové citovaní Si Ťin-pchingem podle něj názorně ukazuje Siovo hluboké porozumění tradiční čínské kultuře i jeho postřehy o tom, jak řídit největší rozvojovou zemi světa.

»Uvedení hraného filmu Klasikové citovaní Si Ťin-pchingem a vícejazyčného dokumentu Čína na nové cestě pomůže lidem v Indonésii, Thajsku a dalších zemích hlouběji pochopit čínskou minulost, současnost i budoucnost a lépe porozumět významu nové cesty Číny do světa,« řekl Šen. »Ukáží divákům důvěryhodnou Čínu, krásnou Čínu a Čínu hodnou úcty,« dodal.

Shen Haixiong, president and editor-in-chief of CMG. /CMGŠen Chaj-siung

Čína na nové cestě je vícejazyčný dokumentární film, který na živých příkladech a skutečných příbězích ukazuje neutuchající úsilí Číny o realizaci čínské modernizace a odhaluje kód čínské vitality.

Lestari Moerdijat, místopředsedkyně indonéského Lidového poradního shromáždění, přednesla na slavnostním ceremoniálu projev prostřednictvím videa. Uvedla, že film Klasikové citovaní Si Ťin-pchingem, který vznikl v koprodukci CMG a Televisi Republik Indonesia (TVRI), je výsledkem plodné spolupráce, která může nejen posílit vzájemné porozumění, ale také přispět ke kulturní komunikaci mezi Indonésií a Čínou. Podle ní taková spolupráce přinese pozitivní energii společnosti i rozvoji Indonésie.

Lestari Moerdijat, deputy speaker of the People's Consultative Assembly of Indonesia. /CMGLestari Moerdijat

Phinij Jarusombat, bývalý místopředseda thajské vlády a předseda Rady pro thajsko-čínské kulturní vztahy, při slavnostním projevu uvedl, že online vysílání Klasiků citovaných Si Ťin-pchingem má velký význam pro posílení mezilidských výměn mezi Thajskem a Čínou. Vyzval CMG, aby zintenzivnila spolupráci s thajskými médii a omezila tak předsudky a nedorozumění.

Phinij Jarusombat, former deputy prime minister of Thailand and president of Thai-Chinese Cultural Relationship Council. /CMGPhinij Jarusombat

Šen na této akci oznámil spuštění online publikace Klasikové citovaní Si Ťin-pchingem spolu s Andi Asrulem Sanim Fauzanem, viceprezidentem TVRI, a Adisakem Limparungpattanakiem, výkonným ředitelem společnosti Nation Group (Thailand) Public Company Limited. Oznámil také spuštění online vysílání Čína na nové cestě se zástupci médií významných televizních stanic z Thajska, Kambodže, Indie, Laosu, Nigérie, Pákistánu, Srí Lanky a Turecka.

The online launch of

The online launch of

Akce se zúčastnil také Fan Yun, člen redakční rady CMG a ředitel CGTN, a zástupci produkčního týmu.

(pr)

FOTO – CRI

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here