Home Domácí Komunisté striktně odmítají, aby logistické centrum v Mošnově sloužilo U. S. Army

Komunisté striktně odmítají, aby logistické centrum v Mošnově sloužilo U. S. Army

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Moravskoslezští komunisté představili zásadní petici, jejímž cílem je vyvolání krajského referenda, ve kterém si občané sami rozhodnou, zda chtějí, aby Logistické centrum AČR Mošnov využívala U. S. Army, které to umožňuje smlouva DCA. Uvedla to KSČM na svých internetových stránkách.

Podle nich totiž klub KSČM na 13. jednání Zastupitelstva Moravskoslezského kraje navrhoval, aby došlo ke změně memoranda uzavřeného mezi Moravskoslezským krajem a Ministerstvem obrany tak, aby byl logistický areál Armády ČR využíván výhradně Armádou ČR.

Komunisté v materiálu dále požadovali, aby bylo přijato usnesení zastupitelstva kraje, ve kterém bude deklarováno, že Moravskoslezský kraj nemá zájem získané nemovitosti v tomto území převést nebo prodat do vlastnictví České republiky prostřednictvím zmiňovaného Ministerstva obrany ČR.

Protože tento návrh stávající koalice ANO, ODS a KDU-ČSL na jednání nezařadila, rozhodli se komunisté, jak oznámili na stranickém webu, využít zásad přímé demokracie a pokusí se v této věci sami prostřednictvím petice vyvolat krajské referendum.

»Doufám, že si lidé uvědomí, že je to velké nebezpečí. USA nikdy, my jsme tady doma, nedopusťte to,« uvádí se mj. v komentářích uživatelů pod videem komunistů na videokanálu YouTube. »Kdo je normální a není kolaborant, tak nemůže souhlasit umístěním cizích vojsk a ohrožuje tak stát v případě konfliktu ohrožení válkou,« připojuje se v dalším z komentářů v diskusi.

(pk)

ILUSTRAČNÍ FOTO – pixabay

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here