Home Domácí Případ Kraslice. Proti »hanebnému ničení a přepisování antifašistických pomníků«

Případ Kraslice. Proti »hanebnému ničení a přepisování antifašistických pomníků«

KSČM ostře nesouhlasí se záměrem starosty obce Kraslice Janem Šimkem (NAŠE KRASLICE) »zneuctít místo posledního odpočinku rudoarmějců na tamním hřbitově necitlivým zásahem do jejich válečného hrobu!« KSČM to uvedla ve zprávě na sociální síti.

»Rád bych předělal tu hrůzu na našem hřbitově. Tu část se srpem a kladivem a nápisem, že bez obětí SSSR by nebylo míru na zemi (nebo tak nějak). Nahradil bych to něčím neutrálním a nápisem ‚Na památku obětem válek a zvrhlých politických režimů‘. Buď celý ten vršek vyměnit nebo odsekat ten stávající znak a nápis a nahradit novým,« píše Šimek.

»Pan Šimek evidentně bez jakékoliv znalosti věci svévolně navrhuje změnu symboliky a stávající text ‚Bez Sovětského svazu, bez nezměrných obětí jeho lidu, nebylo by naší svobody‘ nahradit textem ‚Na památku obětí válek a zvrhlých politických režimů‘. O věci bude v příštích dnech jednat zastupitelstvo Kraslic,« uvádí ve své reakci KSČM a dodává: »Věříme, že orgány, které o věci mohou rozhodnout, nepropadly ještě hysterii přepisování našich dějin, přesto ale považujeme za nutné vyjádřit zásadní protest proti hanebnému ničení a přepisování antifašistických pomníků.«

(pk)

3 KOMENTÁŘE

  1. Rusi nás považovali a dosud většinou považují za přátele. Ti, kdo organizují poškozování památníků, pomníků a znesvěcování hrobů sovětských vojáků chtějí vyvolat NEPŘÁTELSKÝ VZTAH Rusů vůči Čechům.

  2. Starosty obce Kraslice Jan Šimek vydal ZÁKON podle kterého může kdokoliv změnit nápis nebo pomník kohokoliv podle vlastního SOUKROMÉHO rozhodnutí a to včetně památníků nebo hrobů židů, romů a dalších. Jan Šimek neni oprávněn vydávat zákony ale vytvořil VZOR, podle kte rého může např. STAROSTA Kladna osekat pomník vyvražděným v Lidicích.
    —V Rusku jsou hroby a pomníky československých legionářů. Podle Šimka a těch, kdo tohle znesvěcování hrobů řídí, by na hrobech legionářů by mohl být nápis „Na památku cizincům, kteří chtěli v Rusku vytvořit ZVRHLÝ vykořisťovatelský režim“.

  3. Děkujme 30000000 krát Ruskému lidu za svobodu-jak bychom doipadli, kdyby u Moskvy zvítězili fašouni, kterým dala požehnání Mnichovska „elita“ Evropy…

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here