Home Domácí Rizikové hraní. Jak zjistím, jestli mám problém?

Rizikové hraní. Jak zjistím, jestli mám problém?

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Definice rizikového hraní je obtížná. Ani odborníci se na té jednotné stále neshodnou. Nicméně jsme schopni definovat rizikové chování, které by možný problém mohlo naznačovat nebo provázet. Rizikové hraní je pro nás takové, které narušuje či poškozuje hráčův osobní, rodinný či pracovní život a zcela mění způsob, kterým tráví volný čas.

Důležitými aspekty pro další vývoj chování hráče jsou nejen biologické faktory, ale také zázemí, podpora a záchranná síť, kterou má hráč k dispozici. Projekt Zodpovědné hraní spojuje prevenci, dostupnosti nástrojů i odborné pomoci, stejně jako vývoj a zpřesnění možností detekce takovéhoto chování u provozovatelů.

Důležité je si přiznat, že mám problém!

Nebojte si přiznat, že máte problém. To je první krok k jeho vyřešení. Zkuste aplikovat některá z následujících pravidel, která vám mohou pomoci podchytit svou vášeň.

Omezte svůj přístup k hraní

Víme, že se to snadněji řekne, než dělá. Ale pokud vám hraní přerostlo přes hlavu a trávíte jím všechen volný čas, tak to není pro vás zdravé. Hraní již není pro vás zábavou. Dejte si od hraní pauzu a na čas se mu vyhýbejte. Nastavení sebeomezujících opatření (limitů) vám v tom mohou napomoci. Pakliže ani ta nepomohou, můžete se dobrovolně zapsat do rejstříku vyloučených osob. Návod, jak se zapsat do rejstříku vyloučených osob, najdete zde.

Do rejstříku vyloučených osob (RVO) se může zapsat každý. Ať máte s hraním problémy nebo se jen chcete ochránit před negativními následky, jež byste mohli z hraní hazardních her pocítit.

Po zapsání do RVO máte jistotu, že si už u legálních provozovatelů nezahrajete. U koho se však musíte mít stále na pozoru, jsou nelegální provozovatelé. Na ty je RVO krátký.   

Výmaz z RVO nelze zažádat dříve než po uplynutí jednoho roku ode dne provedení zápisu.

Najděte si jinou zábavu

Zkuste oprášit své staré zapomenuté koníčky. Prostě cokoliv, u čeho se ve volnu budete cítit příjemně a zapomenete na hraní.

Promluvte si s odborníkem

Promluvte si s odborníky, uleví se vám. Jsou tu pro vás, aby vám pomohli najít správné řešení. Jděte na www.nabertekurz.cz, kde najdete všechny potřebné informace. Můžete s nimi zůstat v anonymitě, když budete chtít. Vyberte si způsob komunikace, který ti bude nejlépe vyhovovat – ať je to email, chat nebo linka 777 477 877.

(koz)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here