Home Domácí Sobotecký jarmark: Turbo, Jakub Smolík, několik druhů piva i sexy mažoretky

Sobotecký jarmark: Turbo, Jakub Smolík, několik druhů piva i sexy mažoretky

Již po třiatřicáté se městečko Sobotka v Českém ráji promění na obří mraveniště plné hudby, divadel, jídla, pití a hlavně řemesel. Vrcholem bude příjezd krále Vladislava Jagellonského, který je naplánován na sobotní třináctou hodinu.

Sobotka je malebné město s atraktivní dominantou v podobě zámku Humprecht, navíc dva kilometry odsud najdete další velký turistický cíl – hrad Kost a přilehlé romantické údolí zvané Plakánek. Město nabízí celou řadu atrakcí i pro rodiny s dětmi, včetně rozsáhlého koupaliště, ovšem navzdory velkým vedrům nebudou o nadcházejícím víkendu vodní radovánky číslem 1. Tím se stane tradiční Sobotecký jarmark, díky kterému se mohou návštěvníci v pátek i v sobotu již tradičně můžete těšit na záplavu hudby, stovky stánků s řemeslným i tradičnějším zbožím, poctivé jídlo a pití, pohádky pro děti i dospělé, atrakce či živou veselici v srdci Českého ráje.

Děti se mohou těšit na pouťové atrakce, Kašpárka v rohlíku, ale i na divadelní vystoupení. Tatínky rozhodně nezklame několik druhů piva nebo uzený čuník. Maminka s babičkou si budou moci prohlédnout rukodělné práce od keramiky až po šperky a dědeček si rozhodně užije svou oblíbenou dechovku v podání Táboranky.

Ale pozor – ani rockeři nepřijdou zkrátka. Páteční program bude jako dělaný pro ně. Od 18 hodin vystoupí pop-rocková kapela tcheichan, následně v osm večer legendární Abraxas a na tu největší rockovou klasiku dojde ve 22.30, kdy se představí hlavní lákadlo prvního dne – kapela Turbo. Jistě tak zazní hity jako Hráč, Chtěl jsem mít, Láska z pasáží či Přestáváš snít.

V sobotu je kulturní program rozdělen do dvou částí – na náměstí, ale i v přilehlém parku. Začíná již v dopoledních hodinách a návštěvníci se kromě historické vzpomínky na časy Vladislava Jagellonského mohou těšit mj. na Jakuba Smolíka, Jiřího Schmitzera, Factorial Orchestra či na sobotecké mažoretky, což bude pastva hlavně pro mužské oko.

(koz, mac)

FOTO – sobotecky-jarmark.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here