Vydražený výrobník perlivé vody pomáhá

Unikátní výrobník SodaStream ART se úspěšně vydražil a putoval do společnosti Ultra Marine Europe. V aukci získané peníze podpoří další ročník Kampaně obyčejného hrdinství, kterou každoročně pořádá Vzdělávací centrum TEREZA.

V průběhu června běžela na platformě Aukro.cz aukce speciálně ilustrovaného výrobníku perlivé vody SodaStream ART, kterou uspořádala společnost SodaStream. Designový kousek s motivem vody a rostlin, znázorňující planetu Zemi, umělecky ztvárnil ilustrátor Marek Kulhavý, známý pod jménem Mára Čmára. Tento unikát se nakonec vydražil za neuvěřitelných 48 200 korun.

Voda bez odpadu

Designový výrobník našel své nové místo ve společnosti Ultra Marine Europe, která se zabývá prodejem námořních kotev a které stejně jako SodaStream záleží na udržitelné budoucnosti naší planety. Společně tak podpořili Kampaň obyčejného hrdinství, kterou ve Vzdělávacím centru TEREZA pořádá program Ekoškola. Kampaň pomocí jednoduchých výzev motivuje širokou veřejnost mj. k šetrné spotřebě či zdravějšímu životnímu stylu, které pomáhají zlepšovat životní prostředí, ve kterém žijeme např. snižováním množství odpadu, šetrným cestováním nebo šetření vodou a energií a jinými.

Témata Kampaně obyčejného hrdinství souzní s uvažováním společnosti Soda Stream o planetě a udržitelnosti. Zejména se potkávají v tématech voda a odpady. Přípravou perlivé vody ve výrobnících SodaStream do opakovatelně použitelných lahví totiž lidé snižují počet jednorázových PET lahví a plechovek z nápojů, a tím nejen šetří své peníze, ale i předcházejí vzniku nadbytečného odpadu.

Přidejte se i vy

K myšlence Kampaně obyčejného hrdinství se může přidat každý třeba tak, že zkusí zkrátit čas, po který se sprchuje, nainstaluje si perlátor nebo bude pořizovat co nejvíce věcí bezobalově.

Výzev v Kampani obyčejného hrdinství je daleko více a krom toho je samozřejmě cenná jakákoliv osobní invence, kdy se člověk zamyslí nad svými konkrétními zvyky a přijde s nápadem, jak do nich vnést zase o kousek víc udržitelnosti.

Šetřit pitnou vodu celoročně můžete například i při splachování. Nemusíte vyměňovat složitě splachovadlo – nainstalování WC stopu stojí pár korun a investice se vrátí během prvních pár měsíců.

Teď v létě se můžete třeba zaměřit na chytání dešťové vody během letních bouřek a její využívání například na zalévání. Zalévat totiž pitnou vodou s sebou nese zátěž (nejen pro vaši peněženku). Během horkých dnů s sebou také potřebujeme více pít a jednoznačně udržitelnější je nosit si doma připravené pití v opakovaně využitelné lahvi.

Také byste rádi podpořili klimatické vzdělávání dětí a mladých lidí? Ozvěte se na anna.nebeska@terezanet.cz.

(zmk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy