Strana Trikolora vystoupila proti rušení poboček České pošty

Vláda, přes četné protesty občanů, odsouhlasila návrh ministra vnitra Rakušana (STAN) na masivní rušení poboček České pošty. Proti tomuto záměru se postavila řada hejtmanů, starostů a také organizací seniorů a lidí se zdravotním handicapem. Právě jich se zrušení tří stovek poboček dotkne nejvíc. »Fialův kabinet však postoj velké části veřejnosti ignoroval uvádí v nejnovější tiskové zprávě politická strana Trikolora.

Trikolora opětovně proti tomuto postupu vlády a Rakušanova ministerstva protestuje. »Státní poštu považujeme nejen za důležitou veřejnou službu, ale její pobočky i historicky za místa, kam si lidé chodí pro informace, radu a pomoc,« konstatuje se v tiskové zprávě, kterou spolupodepsali Zuzana Majerová, předsedkyně Trikolory, a Václav Musílek, předseda KO Trikolora Praha.

Vláda si podle nich neuvědomuje, o jak necitlivý zásah do života tisíců zejména starších lidí se jedná. »Zkomplikuje jim přístup k jejich důchodům a také k penězům na účtech, protože pro tisíce seniorů funguje pošta jako bankomat. Další nepříjemností bude vyzvedávání uložených zásilek, stejně jako dosažitelnost Czech pointů. Pro zdravotně postižené byly na některých pobočkách zbudovány bezbariérové přístupy. Právě těm hrozí v mnoha případech zrušení bez rovnocenné náhrady. A to bez ohledu na vzdálenost, kterou budou muset handicapovaní cestou na vzdálenější pobočku urazit,« uvedli Majerová a Musílek.

Podle ministra vnitra Rakušana jde o krok, který umožní přežití České pošty. To je podle Trikolory po více než jeden a půl roce jeho řízení resortu neuvěřitelné zdůvodnění. »Dnes už se nelze vymlouvat na předchozí vlády, dnes už nese ministr vnitra za současný stav plnou odpovědnost. Je nezbytné se ptát, co vedení ministerstva a České pošty za tuto dobu udělalo? Jak se mohlo stát, že po více než 18 měsících hrozí jednomu z nejvýznamnějších státních podniků likvidace? Je snad stav České pošty ukazatelem výsledků činnosti pětikoaliční vlády? Děsivé výsledky hospodaření státu za první čtvrtletí letošního roku svědčí o tom, že Česká pošta nebude výjimkou,« dodává Trikolora.

(pk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy