Home Zahraničí Nejkurióznější manželské hádky. Budete kroutit hlavami…

Nejkurióznější manželské hádky. Budete kroutit hlavami…

Jak dlouho žijete ve svazku manželském? Pokud je spokojený i po deseti, dvaceti, třiceti či více letech, můžeme vám jenom blahopřát, ba dokonce vám mnozí budou tiše závidět. I v tom nejspokojenějším vztahu se ale občas na nebi objeví mráčky a i ti největší partnerští flegmatici se občas pohádají. My jsme vybrali desatero nejkurióznějších manželských sporů, o kterých dokonce psaly světové agentury. Některé vás možná donutí k tu většímu, tu menšímu úsměvu, určitě však budete kroutit hlavami.

Ananas létá nejlépe

Přednost ananasu před balíčkem makarónů dala v brazilském Riu de Janeiro jistá důchodkyně, která ovoce při hádce po svém manželovi mrskla. Stařík se ovšem nenechal zahanbit a oplatil jí stejnou mincí. Případ měl ale dohru na policii, která jej kvalifikovala jako domácí násilí.

Důvod hádky, o které psal brazilský tisk před sedmi lety, byl banální, ale konkrétnější informace čtenáři od policistů nedostali. Spor začal tvrdou slovní přestřelkou, kterou posléze nervově nevydržela 70letá žena a mrskla po svém o pět let starším manželovi tím, co měla po ruce – makarony se jí ale nezdály zřejmě dost průrazné, tak si vybrala typický brazilský plod. Muž si to však nenechal líbit a hodil po ní jiným ananasem. Následně se obrátil na policii se stížností, ale dvojice se krátce poté smířila a spor se před soud nedostal.

Rozpůlený domov

Kambodžský manželský pár si před několika lety po odluce doslova rozpůlil někdejší společný domov – nespokojený muž dřevěné stavení v polovině rozřízl pilou. Zatímco žena zůstala bydlet na původním místě, její manžel si svou část odnesl na druhý konec vesnice.

Podle sousedů dvojice zvolila tento krok jako nejlevnější a nejspravedlivější způsob, jak se propříště vyhnout jeden druhému. Rozvod v Kambodži může totiž přijít poměrně draho.

Důvodem k odluce byl podle různých výkladů nedostatek péče ze strany manželky, nebo manželovo simulování.

Půl života na stromě

Třiaosmdesátiletý Ind strávil půl života na stromě mangovníku, kam se odebral po malicherné hádce se svou ženou. Gajadhar Parida se nevrátil domů ani po prosbách manželky a syna. Opustil strom po padesáti letech, když místo jeho žití zničila bouřka, jinak by o návratu nikdy neuvažoval.

Podle zpravodajského serveru Ananova stařík tvrdil, že se rozhodl žít na stromě po hádce se ženou. Několik dní po přesunu na strom prý zjistil, že se kolem něj rozvíjí spiritualismus. Právě styl života, jaký vedl, mu prý pomohl překonat napětí, které prožíval po rozluce se ženou. Většinu času strávil Ind ve společnosti jedovatých hadů. Slézal pouze, aby se napil vody z rybníku. Muž přijímal stravu, kterou mu nabízeli členové rodiny, ale žádný druh jídla ho nepřesvědčil, aby opustil strom.

Může za to článek!

Zuřivá hádka českého manželského novinářského páru způsobila před čtrnácti lety odložení letu letadla, které směřovalo z budapešťského letiště Ferihegy na Kypr. Podle zprávy maďarské policie cestující vyděsila drsná výměna názorů mezi mužem a ženou. Kapitán pak rozhodl, že by jejich setrvání na palubě ohrozilo bezpečnost letu.

Žena přivolaným policistům přiznala, že hádku rozpoutala ona. Vysvětlila, že na manžela »zaútočila« už v předvečer letu. Vrátil se totiž domů pozdě, protože prý musel narychlo odevzdat důležitý článek v redakci. Nervozita ji nepřešla ani po příletu do Budapešti. Rozčilovala se mimo jiné proto, že málem zmeškali letadlo na Kypr, když jí manžel došel pro vodu. Přestože manželé tvrdili, že se velmi milují, vyloučila je maďarská společnost Malev ze svých letů. Rodina si pak musela najít jiný způsob dopravy.

Návrat ze záhrobí

Jistá Rumunka, která se domnívala, že se její manžel oběsil, ho vzápětí nalezla pokojně spícího v posteli.

Na počátku všeho byla ostrá hádka, po níž manžel práskl dveřmi a odešel. Ještě předtím ale vztekle pohrozil, že se oběsí v nedaleké stodole. Znepokojená žena se po něm šla po chvíli do stodoly poohlédnout a ke svému zděšení tam narazila na oběšence. Když se však vrátila domů, objevila manžela sladce spícího v posteli. Utíkala proto do nedalekého města Arad, kde zburcovala policii. »Když jsem ho uviděla v posteli, hrozně jsem se vyděsila. Bála jsem se, že se vrátil ze záhrobí a že mi ublíží,« líčila děsivý zážitek starý 20 let. Vykutálený manžel jí nicméně později prozradil, že se schovával za stodolou, dokud neodešla, a pak se vrátil domů a hupsnul do postele.

Nahota na člunu

Manželé, kteří si vyjeli před časem na jihu Anglie na moře v nafukovacím člunu, dali podnět k záchranné operaci. Jejich halasnou výměnu názorů na moři totiž pobřežní hlídka považovala za volání o pomoc. Když záchranáři dorazili ke člunu, mohli jen konstatovat, že muž ani žena, mimochodem oba nazí, pomoc nepotřebují. »Všechno proběhlo velice klidně. Nakonec jsme se tomu všichni zasmáli,« uvedla tehdy mluvčí policie. Jestli měla ale hlasitá scéna přímou souvislost s nahotou a s tím, co z ní obyčejně vyplývá, muži zákona neuvedli…

Vězení je lepší!

Čtyřiatřicetiletý Ital, kterému soud vyměřil domácí vězení za prodej pašovaných cédéček, požádal policii, aby ho zatkla, poněvadž už nemohl vydržet poslouchat hádky s manželkou. Marcello po již kolikátém konfliktu vyšel ze svého domu v sicilském Palermu, ačkoli to měl zakázáno, a nechal se obvinit z pokusu o útěk jen proto, aby mohl jít do vězení. »Jsem šťasten, že vás vidím,« uvítal policisty, jimž zatelefonoval z nejbližší budky a kteří ho přišli zatknout.

Luxusní Vánoce

Jistý muž z amerického státu Georgia zkazil před více než deseti lety svojí rodině Vánoce, protože před zraky dětí vyvolal hádku s manželkou. Soud následně rozhodl, že za trest bude muset o nadcházejících svátcích pozvat svoje nejbližší na večeři do luxusní restaurace. »Choval jste se jako blázen a zkazil jste své rodině Vánoce,« řekl soudce vznětlivému otci a udělil mu povinnost předložit do konkrétního data soudu účtenku. Večeře v přepychovém restaurantu vyšla vzteklouna asi na 300 dolarů (cca 6800 korun).

Jako filmoví Smithovi

Pistolemi, noži i podomácku vyrobenými bombami řešil svůj bouřlivý vztah mexický pár Juan Espinoza a Irma Contrerasová. V jejich domě ve státě Yucatán se odehrávaly scény jak vystřižené ze sexy akčního filmu Pán a paní Smithovi, napsal v březnu 2006 mexický list Milenio. Manželské spory a hádky se jim ale nakonec vymkly z rukou a v zuřivém zápolení a projevech nenávisti vyhodili svůj dům do povětří. Oba přežili se zraněními.

Studená polévka

Jen kvůli studené polévce před sedmi lety práskl devětašedesátiletý Rus své manželce dveřmi a šel své rozčilení rozchodit. Jenže nedlouho poté, co Jurij Ticuic rázně větral hlavu v lese v ruské části pohoří Altaj, začal svého činu trpce litovat. »Šel jsem a šel, ale pak jsem po několika hodinách zjistil, že nemám sebemenší tušení, kde vlastně jsem. Nevěděl jsem, jak se dostanu zpátky,« uvedl Ticuic. »Myslel jsem, že zemřu. Teploty klesly pod bod mrazu a já začal slábnout,« dodal Rus s tím, že se musel týdny živit jen bobulemi a listím. V lese strávil nedobrovolně téměř celý měsíc. »Jednoho dne jsem uslyšel hlasy a viděl nějaké farmáře. Zavolal jsem na ně a oni mě dostali do nemocnice,« popsal okamžik záchrany Jurij. V tu dobu byl už tak zmrzlý a zesláblý, že ho od smrti nedělilo mnoho. Světlou stránkou příběhu je i mužovo napravení. »Ať se bude dít cokoli, bylo to naposled, co jsem kritizoval kuchařské umění své ženy. Cokoli je lepší než zrníčka obilí,« dodal muž.

Inu, ženám se nevyplatí odporovat nikdy! Ani těm, co umějí vařit…

(mac)

ILUSTRAČNÍ FOTO – pixabay

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here