Home Názory Ti lidé jsou odporní? Velebnosti, jdu bl*jt…

Ti lidé jsou odporní? Velebnosti, jdu bl*jt…

Po první demonstraci na Václavském náměstí ještě premiér Fiala vysvětloval svá slova o tom, že akci svolaly síly, které se hlásí k proruské orientaci, mají blízko k extremistům a jsou proti zájmům ČR. Teď už se nemluví o organizátorech, ale o účastnících.

»Opravdu si někdo myslí, že máme tyhle proruské nácky chápat, rozmlouvat s nimi a přesvědčovat je? Vážně si myslíte, že o to stojí? Ti se dají pouze ignorovat, a když budou chtít konfrontaci, tak s nimi bojovat. A hlavně jim nikdy neustupovat,« okomentoval účastníky na demonstraci exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

»Ti lidé jsou dospělí, vesměs svéprávní. Přestaňme ‚vysvětlovat‘ motivy jejich účasti třeba tím, že se obávají o své sociální jistoty nebo pokles životní úrovně – to je jen spekulace. Co je jisté: vědí, kdo to svolal. Tleskají fašistickým projevům. Podporují Rusko. Jsou odporní,« zareagoval následně velmi zostra bývalý kandidát na prezidenta Michal Horáček.

»Dav na Václaváku mohutně tleská prohlášení, že nemáme podporovat zbraněmi Ukrajinu. Dav tleská oslabení Ukrajiny napadané Ruskem. Dav tleská podpoře Ruska. Už z nich prosím nikdo nedělejte podvedené chudáky, kteří nevědí, kam šli a čemu aplaudují!« reagoval cestovatel známý svými kuriózními expedicemi po světě ve žlutých trabantech Dan Přibáň.

»Když jsme u předešlé demonstrace na Václaváku vnímali, že část demonstrantů nevěděla, na čí demonstraci se to ocitli, kdo jsou organizátoři, jak budeme vnímat dnešní demonstranty?« zeptal se pak také politolog Miloš Gregor.

»Rád bych ocenil desetitisíce lidí, kteří mají oprávněné existenční obavy a poté, co zjistili, na čí demonstraci se posledně ocitli, tentokrát už nepřišli. To jsou moji hrdinové všedního i svátečního dne. Na Václaváku se dnes slaví Den české stádnosti,« komentoval demonstranty komentátor Petr Honzejk.

»Strach lidí v nejisté době je pochopitelný. Lži a manipulace, které přirozené obavy posilují, ale jednoznačně odsuzuji. Vláda jasně ukázala, že i v době energetické krize se o české občany postará. Prosím, nenechejte se zneužít manipulátory, kteří na náměstích nabízí jednoduchá, ale nerealistická řešení důsledků války rozpoutané a vedené (ruským prezidentem Vladimirem) Putinem proti celé Evropě,« napsal vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

»Sotva třetinu Václavského náměstí zaplnili fanoušci Ruska, aby na demonstraci předstírali, že je trápí ceny energií. Tentokrát už není třeba si nic nalhávat, každý účastník věděl, do čeho jde a za jaké situace. A v tomto duchu se také setkání, které bylo daleko méně úspěšné než to předchozí, neslo. Řečníci neustále omílali, že dorazili lidé ve větším počtu než minule. Mnozí se nejspíše také cítili jako rockové hvězdy, třeba takový politik hnutí ANO pan Skalický. Matematika jim jde podobně jako ekonomika, takže současných cca 15 tisíc účastníků považují za vyšší počet než minulých – možná – 70 tisíc. Žádné odsouzení ruské agrese na Ukrajině kromě prázdného ‚Chceme mír‘. Žádné ohrazení se proti tomu, že na místě sbírá podpisy ruský kolaborant a vítač sovětských vojsk z roku 1968 Josef Skála. A proč ne? Vždyť tohle byla skutečně jejich demonstrace. Lhářů, dezolátů, nácků a ruských švábů. Každý jeden člověk, který dnes přijde na Václavské náměstí, se hlásí k ruskému vraždění, k ruským krádežím, k ruskému znásilňování. K masovému vrahovi Vladimiru Putinovi. A pokud tohoto člověka a jeho válku bude veřejně adorovat, neměl by se zodpovídat jen svému svědomí, ale také policii, protože jde o podporu genocidy ukrajinského obyvatelstva, o podporu terorismu a o vzývání režimu stejně zločinného jako byl režim Adolfa Hitlera,« napsala hlavní editorka deníku FORUM 24 Johana Hovorková.

Nechce se mi tato slova ani komentovat. Jen se ptám: Když tedy vlastně skoro nikdo nepřišel, proč tedy tolik povyku a urážek?

Zbyšek Kupský

Předchozí článekCentrální banka zřejmě ponechá vysoké sazby delší dobu
Další článekPřehled koalic a primátorů statutárních měst

1 KOMENTÁŘ

  1. Škoda, že nevím, komu odpovídám, ale takhle píšou přesně antikomunisti, co nemají argumenty. Na demonstraci byli lidé, kterým se nelíbí být loutkami ve fialových experimentech. Kteří vidí, že vládu zajímají jiné země než ČR – proto se to jmenovalo Česká republika na 1. místě. Komunisti k tomu z mého pohledu přišli jak slepí k houslím, protože když sami pořádali demošku měli tam 300 lidí. Tady byli i zástupci Trikolory, Svobodných, SPD, PRO a dalších stran. Určitě nemilujících Rusko a Putina. Navíc, pokud Vím Putin zrovna nemiluje ruské komunisty a platí to i naopak. Ale jak jsem řekl, především to byla demonstrace lidí, kteří se bojí, co bude, až jim přijde účtenka za elektřinu, za plyn – tedy pokud nějaký plyn po tom teroristickém útoku bude. A mimochodem – může mě trefit, když čtu, že za něj může Rusko. To je, jako byste měl klíč od vlastního baráku, ale vy jste místo toho šli dovnitř oknem, které rozbijete…

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here