Home Názory AB BR? Ohraná písnička, jste trapní

AB BR? Ohraná písnička, jste trapní

Andrej Babiš (AB) coby bezpečnostní riziko (BR) pro stát… Ještě v nedávné minulosti, když establishment potřeboval mazat stopy ve snaze orientovat pozornost stádní veřejnosti jinam, než na skutečné problémy, častoval takto Komunistickou stranu Čech a Moravy. Dnes tuto roli píší na tělo Andreji Babišovi. Je to ale už obehraná písnička, čili pokleslý scénář.

Umíte si představit, že by např. Evžen Huml a Bohouš Císař účinkovali v na chlup stejných rolích v Nemocnici na kraji města a v dalších seriálech jen proto, že v Chalupářích jim to spolu klapalo? To by přece byla stejně obehraná písnička. Nedostatek invence, chcete-li. Bodejť by ne, když nám vládne stádo agresivních, psychopatických volů. Jejich veškerá kreativita spočívá v tom, že KSČM nahradili Babišem.

Babiš načrtne zrušení koncesionářských poplatků (čemuž já osobně tleskám a podepisuji) a poslanec z de facto mimoparlamentní strany, notabene jíž šéfuje přeoperovaný zemědělec, označí kvůli tomu navrhovatele za bezpečnostní riziko státu, kterým bezpochyby je právě ta veřejnoprávní instituce, na jejíž bankovní účet ony poplatky měsíc co měsíc přitékají? Až jednou někdo bude objektivně hodnotit roli České televize v kampani za očkování proti covidu, neobejde se to bez vysokých nepodmíněných trestů odnětí svobody pro všechny, kteří se na jejím dramaturgickém konceptu podíleli. Taková je skutečnost. A i taková, že předseda ANO není pro bezpečnost státu rizikovým ani zdaleka poprvé… Pro ilustraci jsem vyhledal pár příkladů z minulosti – našlo by se jich určitě více, ale tyhle pro dokreslení celé té debility bohatě vystačí.

AB jakožto bezpečnostní riziko pro stát poprvé…

(tady přímo ukázkově silným proudem vystříknul komentátor Reflexu Dušan Šrámek…)

25. 1. 2014

Vstup Andreje Babiše do vrcholné politiky znamená mimo jiné i zvýšené bezpečnostní riziko. Nejde teď o jeho konkrétní předlistopadovou spolupráci s komunistickou StB, ale o samotné prostředí tajných služeb a i policie, k němuž tehdy načichl. Jde o specifický způsob získávání a využívání citlivých informací, které se Babišovi mohou hodit jak v byznyse, tak v politice. Kvůli tomu vytváří různé personální vazby ať již s předlistopadovými, či polistopadovými příslušníky policie a tajných služeb.

AB jakožto bezpečnostní riziko pro stát podruhé…

(co by to bylo za komedii, kdyby v ní nehrála Markéta P-A, škoda, že o ní nevěděl Zdeněk Troška, když hledal herečky do Slunce, seno… – ona by si ji Helenka Růžičková už srovnala a dneska jsme od ní mohli mít svatý pokoj)

16. 11. 2018

Krym jako Ruskem okupované území je určitě velmi prošpikován agenty ruských bezpečnostních služeb, kteří o Babišovi juniorovi určitě věděli. Tím vzniká obrovské bezpečnostní riziko pro Českou republiku.

AB jakožto bezpečnostní riziko pro stát potřetí…

(v rozhovoru pro Seznam Zprávy objasňuje ona rizika odborník baseballovou pálkou vzatý, jakýsi zakladatel jakéhosi portálu Hlídač státu Michal Bláha…)

10. 4. 2020:

Doménu e-babis.cz vlastní jakýsi Martin Branský s kontaktními údaji do Agrofertu. Server samotný je umístěn v síti Agrofertu a využívá vnější i vnitřní infrastrukturu společnosti Agrofert. … Není známá identita osob, které e-mailový server provozují. Nevíme, kteří zaměstnanci Agrofertu nebo snad další osoby mají k premiérovým e-mailům přístup a mohou jeho komunikaci sledovat, ukládat nebo třeba zcizit. … E-mailový server nespadá pod žádnou kontrolu kyberbezpečnosti od NÚKIB či manažera pro kyberbezpečnost Ministerstva vnitra či Úřadu vlády. Myslím, že Andrej Babiš je proto bezpečnostním rizikem státu. Podle mě by vládní korespondence nejvyššího výkonného představitele státu měla podléhat nejvyššímu zabezpečení.

AB jakožto bezpečnostní riziko pro stát počtvrté…

(ve vysílání CNN Prima News ze sebe takhle udělal vola vymítač sovětských vojáků Michael Kocáb)

21. 1. 2023:

Pokud podle něj lidé zapřou sami sebe a své pocity a hlas hodí Pavlovi – protože představuje zabezpečení budoucího vývoje státu – tak se nad tím nepozastavuje. »Vážím si všech rozhodnutí lidí, mají na to právo,« zdůraznil. Doplnil, že druhý kandidát, tedy expremiér Babiš, pro něj představuje bezpečnostní riziko. »Jsou lidé, kteří nedokážou jejich minulost překonat, to jsem já. Neumím si představit sebe, Kocába, jak volí normalizačního komunistu. Největší překážkou pro mě je jejich minulost. Cítím se být spojen se sametovou revolucí,« dovysvětlil své důvody, proč ani jednomu z kandidátů svůj hlas nevhodí. Dodal však, že je rád, že lidé k volbám chodí. »Je to vrcholný institut, ale není to povinnost,« prohlásil.

AB jakožto nejaktuálnější bezpečnostní riziko pro stát symbolicky popáté… (píšeme o tom zde).

8. 9. 2023

Návrh předsedy nejsilnější opoziční strany Andreje Babiše zrušit koncesionářské poplatky rozohnil místopředsedu dolní komory Jana Bartoška (KDU-ČSL) natolik, že ho označil za bezpečnostní riziko státu.

PS: Pane Bartošku, chtělo by to víc čerstvého vzduchu. Když teď nad sebou máte toho ministra zemědělství, on vás určitě někam na procházku do polí vezme… Vy máte vystudovanou zemědělskou fakultu, tak ho u toho můžete učit poznávat obiloviny, okopaniny, brouky, cvrčky… a spojíte příjemné s užitečným. Ministr pochytí aspoň cosi z oboru a vy si provětráte hlavu. Protože v ní máte vymetýno, čerstvý vzduch tam nalezne dostatek prostoru. Aspoň něco se vám v ní usalaší…

Jedno čínské přísloví praví: »Lepší s moudrým plakat, než s hlupákem skákat.« Pro tuto chvíli se s vámi loučím, odcházím plakat… Hopsat s panem Bartoškem jaksi nebudu.

Jan Čech

3 KOMENTÁŘE

  1. Hnutí ANO v parlamentu pomohlo Fialovi a Rychetského Pětikoalici a Pavlovi schválit ústavní většinou okupační smlouvu mezi Černochovou a USA.
    Pro okupační smlouvu hlasoval Babiš a Havlíček i Schillerová, která má vždycky plno keců proti Fialovi a Rychetského Pětikoalici, odteď jí nevěřím a nevěřím ani Babišovi a Havlíčkovi.
    ANO jsou od té doby pro mě parchanti, kteří si zaslouží jen opovržení za spolupráci s Fialou a Rychetského Pětikoalicí a s Pavlem.

    • pětihlavá saň nepotřebovala ústavní většinu, jim stačil jen větší počet hlasů, Babiš je hajzl, ale na hlasování ANO nezáleželo

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here