V tuto chvíli už téměř nikdo nepopírá, že zbraně, kterými útočí Hamás na Izrael, pocházejí z Ukrajiny.

Záběry teroristů s americkými neprůstřelnými vestami se zeleným maskováním (nemohou být z Afghánistánu, neboť tam se používalo logicky maskování pískové) a útočnými puškami M4 Carbine již nemohou vzbuzovat jakékoliv pochybnosti.

A aby se zakryl fakt, že jim je prodali přímo Ukrajinci, tak přišly listy Ukrajinská pravda, Kyiv Post, Kyiv Independent a další západem financované propagandistické plátky s velmi ekvilibristickým vysvětlením. Prý ty zbraně dostal Hamás od Rusů, kteří je zabavili Ukrajincům při vojenských operacích na Donbase. Tak určitě…

Mimochodem, my v PRO jsme kritizovali dodávky zbraní na Ukrajinu od samého počátku právě i z toho důvodu, že bylo zřejmé, že se přes Darknet prodávají do různých koutů světa a končí v rukou zločineckých gangů v Evropě i arabských teroristů na Blízkém východě.

Teď jen sklízíme plody naší krátkozraké politiky bezhlavého zavážení zbraní do jedné z nejzkorumpovanějších částí světa.

Přičemž finanční pomoc má naprosto stejný osud – nekončí ani na frontě, ani u obyčejných Ukrajinců trpících válkou, nýbrž v kapsách kyjevských oligarchů, kteří si za naše peníze kupují luxusní sídla a jachty. Bravo, pane Fialo, paní Černochová a pane Lipavský, tohle se vám opravdu povedlo!

Za PRO říkám jasné NE jakýmkoliv dalším dodávkám zbraní či neadresné finanční podpoře na Ukrajinu. Děláme tím víc škody než užitku.

Jindřich Rajchl, předseda PRO

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here