Krvavé Madeleine a Jane jedny jsou

Když jsem si na iportaL24.cz přečetl komentář kolegy Klána s titulkem Smrt Duginové aneb Krvavá Jane, napadl mě hned další, neméně příznačný:Krvavé Madeleine a Jane jedny jsou. K tomu následující příhoda, zveřejněná 4. února 2013 na webu e15.cz.

»Koncem října (2012) informovala česká média o neobvyklém incidentu. Bývalou šéfku diplomacie Spojených států Madeleine Albrightovou prý v Praze napadli prosrbští aktivisté, když v Paláci knih Luxor představovala svou novou knihu Pražská zima. Vytáhli plakáty, začali je strkat paní Albrightové, házet je na ni a nadávat jí – dokonce jí začali hrozit pěstmi, ale tomu jsme naštěstí zabránili,« prohlásil v Lidových novinách Richard Klíčník z nakladatelství Argo, jež akci organizovalo. Z videa, které zveřejnil zpravodajský server AC24, ale vyplývá, že popis v médiích byl přinejmenším nepřesný. Na videu je opravdu vidět skupinka v čele s režisérem Václavem Dvořákem, jak dává Albrightové k podpisu cédéčko s filmem, jejž v Kosovu natočil, a plakáty s motivy balkánských válek. Poté trochu provokativně, ale slušně političku požádá, aby mu podepsala film Uloupené Kosovo a »jiná svá díla«. Nato Dvořáka a spol. fyzicky napadne ochranka, strhne se mela a Albrightová začne křičet: »Get out! Get out!« Následně ji režisér označí za »válečného zločince« a »krvavou bábu«. Celý výjev končí znechucenou poznámkou Albrightové: »Disgusting Serbs (odporní Srbové).«Tolik e15.cz.

Ano, právě ta hodňoučká Madlenka, kterou si Venda málem adoptoval, jak si ze sebe navzájem byli na větvi. Ta rozkošná dáma, která, kdyby nebylo bombardování Jugoslávie, musela by si ho vymyslet, aby se měla nad čím ukájet. Tolik si smrti Slovanů užívala. Krvavá Madeleine… se jí od těch časů říká. S naší Džejn má/měla jedno společné – bezmeznou nenávist vůči všemu slovanskému = ruskému a srbskému především.

Ano, hádáte správně – »odporné Srby« z nevymáchaných úst Albrightové (neumíte si ani představit, jak jsem se musel přemáhat, napsat to takhle slušně!) porovnávám s Černochovic hnusotou, vypuštěnou na Twitteru ohledně smrti Darji Duginové: »Potlačuji přirozenou lidskou reakci na tragickou smrt. Ale toto jsou skuteční vrazi a váleční štváči. A není mi líto ani dcery, ani truchlícího otce. Je mi líto tisíců lidí zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie. Dnešní noc na 21. 8. si v Rusku zapamatují.«

Říká se, že na každého jednou dojde. Ono se to říká ještě výstižnějc… s tou vařící vodou. Nač to ale hrotit. Pořád ještě věřím v bystrozrakost spravedlnosti.

Jan Čech

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy