Home Názory Řehka ztrácí rozum před očima…

Řehka ztrácí rozum před očima…

»Jaká hrozná doba, v níž idioti vládnou slepým.« I tuto myšlenku nám po sobě zanechal William Shakespeare.

»Pokud nevystoupíme ze své bubliny a nebudeme o obraně mluvit otevřeně, a to i o nepříjemných věcech, budeme nadále narážet na nepochopení a údiv. A to souvisí i s budováním odolnosti. Pokud slovo mobilizace či konstatování zjevného faktu, že válku v budoucnu nelze zcela vyloučit, vyvolá ve společnosti paniku, koledujeme si o to, aby se taková společnost ve vážné krizi opravdu zhroutila.« Toto moudro po sobě pro změnu a budoucí generace zanechává náčelník generálního štábu AČR Karel Řehka, jenž tato slova pronesl na úterní konferenci »Naše bezpečnost není samozřejmost«.

Vážený pane generále, a teď zase chvíli já. Buďte tak laskav a sdělte mi, kde se ve vás bere ta do nebe volající drzost o mobilizaci vůbec hovořit, natož ji snad i vyhlásit? Vy jste opravdu ztratil poslední zbytky soudnosti, byla-li kdy ve vás vůbec nějaká. Po ulicích českých měst se producírují Ukrajinci v ideálním vojenském věku (20-50 let), jejichž úmysly sice jsou všelijaké, resp. všelijak nekalé, ovšem návrat do rodné vlasti, do uniformy a zákopů, bychom mezi nimi hledali marně. Kde tihle »oni« potratili to, co nám tu od 24. února loňského roku dnes a denně tlučete stovkami hřebíky do hlavy – myslím »Slava Ukrajine!« Jakože tu »slavu« máme provolávat my za ně??? Nějak se v tom ztrácím. Mně je UK uk (UKrajina ukradená). Nesnáším korupci, víte… a taky narkomany.

Shrnuto a podtrženo: bojeschopní Ukrajinci se tu vyvalují za české peníze a české muže chcete za tyhle ukrajinské poslat na válečná jatka? Zešílel jste? Chápu, že co se onoho výše uvedeného citátu týče, oddaně a věrně žijeme v době shakespearovské, že idioti vládnou slepým, avšak ani toto vás neopravňuje absolutně cokoli pronášet na téma mobilizace. Pochytejte si tu ty fyzicky zdatné Ukrajince, kteří, nevím proč, nejsou dnes ve statečné banderovské armádě, a teprve pak… Ono vlastně žádné »pak« nebude. Když se do téhož sběru ukrajinských mužů v bojeproduktivním věku zapojí celá Evropská unie, najednou zjistíte (jsem o tom přesvědčen), že frontová jatka si bohatě vystačí s domorodci, že další přísun budoucích mrtvol ze států tzv. koalice ochotných (Česko, Polsko, Slovensko, Pobaltí) není třeba.

Na novinky.cz jsem si přečetl, že… »Chystat lidi na riziko velkého konfliktu je podle něj (Řehky) důležité proto, že mu chce zabránit. ‚Jediný způsob, jak toho dosáhnout, je účinně zastrašovat,‘ zdůraznil Řehka.« Magor?

Generální náčelníku, vy nám před očima ztrácíte rozum. Půlka ukrajinských bojovníků válí dělové koule po Evropě, dělají tady jen bordel, my je živíme a vy teď ve své neskrývané neomalenosti ještě vyhrožujete českým občanům, že dostatečně zodpovědně nepřijímají vaši výzvu nechat se zabít na frontě za tyhle uprchlé kouleváleče. Za tyhle válečné dezertéry? Za dezerci byl přece ve válce vždycky trest smrti. A my tu těmto grázlům a parazitům v BMW stavíme div ne slavobrány. Promiňte, že to výjimečně nevytečkuji, ale svět se posral.

Chcete příměr? Prosím… Umíte si z principu představit, že by ruští mužové prchali ze Stalingradu do Evropy a za ně by tam proti Paulusovi bojovali Britové, Francouzi a Američané? Že blábolím? O nic méně ani více než Řehka. Akorát že u Stalingradu se nic takového nestalo, kdežto v souvislosti s Ukrajinou toto reálně hrozí.

Citátem jsem začal, citátem skončím. Starověký řecký rétor Isokratés řekl: »Demokracie ničí sama sebe, protože zneužívá svého práva na svobodu a rovnost. Protože učí své občany, aby považovali drzost za právo, bezpráví jako svobodu, neomalený projev jako rovnost a anarchii jako pokrok.«

Jan Čech

5 KOMENTÁŘE

 1. Potvrzuje se Darwinova teorie. Chytří ukrajinští muži utekli, hloupí se nechali kyjevskou diktaturou nahnat na smrt. V případě českých mužů by to asi bylo stejné.

 2. ⚡️Přesně 22. června 1941 zaútočilo Německo na Sovětský svaz. 20 obrněných divizí mířících k sovětským hranicím mělo téměř 3 500 tanků. Více než pětina z nich byla české výroby…

  Po 80 letech Fialova vláda kráčí ve stopách té protektorátní a opět posílá tanky na východní frontu.

  Sledujte @neCT24 | 42TCen.cz

 3. Řehka je stejný válečný štváč jako Fiala, Černochová, Pavel a celá Rychetského Pětikoalice.
  Smlouva mezi USA a Černochovou a Rychetského Pětikoalicí bude schválena Pětikoalicí a válečným štváčem Pavlem.
  Válečný štváč Pavel už se třese na to, až to Američanům podepíše. Vždyť o tom neustále blábolí, že je voják tělem i duší a těší se, že má ústavní pravomoci k podpisu, toho svinstva.

  • Válečnými štváči jsou hlavně USA a na ně navázaní korporáti se svými obchodně politickými zájmy. Řehka a spol s pětikoalicí jsou jen obyčejní podržtaškové s vazalským myšlením. Podobně jako byli naši soudruzi v řiti Sovětského svazu kdy stejně jak dnes bezmyšlenkovitě papouškovali přání a strategie svých pánů.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here