Home Názory SPORTOVNÍ TÝDEN ZBYŠKA KUPSKÉHO: Vláda jako Liverpool a závěr snů

SPORTOVNÍ TÝDEN ZBYŠKA KUPSKÉHO: Vláda jako Liverpool a závěr snů

Myslet si může každý, co chce. Psát na sociální sítě vlastně také, ale tam už to může nějaký problém přinést. V poslední době na téma sport trochu narazil i premiér Petr Fiala. Ale reakce na jeho slova taky trochu drhla.

Co se vlastně přihodilo? Premiér byl v podcastu Insider. Proč si tvůrci jeho profilů vybrali právě tu část, kterou si vybrali, toť otázka. Musím přiznat, že jsem to nezaznamenal, až právě tu reakci, o které jsem se zmínil v úvodu.

Takže co se tedy objevilo na premiérových sociálních sítích?

Takto, hodně vystřižené z kontextu – nejen to video samo, ale hlavně onen text: »Kdybych měl přirovnat svoji vládu k nějakému týmu, tak k Liverpoolu. 🙂 Mám rád způsob, jakým Jürgen Klopp tým vede a trénuje. Na fotbale je krásné třeba to, že když do průměrného týmu s menšími finančními prostředky přijde zajímavý trenér, dokáže udělat dobré výsledky.«

V porovnání s celým podcastem si někdo naběhl sám upozorněním jen na několik zmíněných slov, která opravdu nejsou příkladem dobré práce. Proto, když někdo zaznamená pouze zmiňovaný status, může v reakci napsat to, co napsal jistý Aleš Svoboda. Zaznamenal jsem dvě jeho reakce, kterým by asi lépe slušela kategorie »Najdi pět rozdílů«. Podle data byla první ta na Facebooku, ale porovnáním s tou druhou z jednoho webu je snadné poznat, který text byl dodatečně lehce upraven.

Ta druhá totiž naznačuje, že na českého premiéra reagoval osobně německý trenér na profilu FC Liverpool. Proč je tedy v té s dřívějším datováním k autorství reakce na Fanclub FC Liverpool uvedeno přesně toto: »Fanoušci se svým humorem Vás okomentoval takto«?

Dohledat pak ten citovaný text nechci přímo říct, že nejde a tudíž neexistuje, ale asi to zabere více času, než jsem byl ochoten věnovat. Možná je i trochu naivní předpoklad, že by se výrok z českého podcastu řešil v FCL. To už je pravděpodobnější, že na nějaké platformě Fanclubu FCL by to některý z českých fanoušků mohl dát k dobrému.

Ale jestli opravdu existují, či ne, není zase tak zásadní. Pustit totiž »ven« slova, podle kterých může být klub FC Liverpool označen za průměrný tým, je opravdu majstrštyk. Vždyť jde o klub, který je pátým největším na světě, devatenáctkrát vyhrál Premier League, šestkrát Ligu mistrů a dřívější PMEZ, třikrát Pohár UEFA a jednou Pohár vítězů pohárů. Je to nejúspěšnější anglický klub v evropských soutěžích.

Kdo si poslechl celý podcast, musí uznat, že premiér o fotbale něco ví. Vlastně spíše, kdo si poslechl aspoň »první poločas« onoho podcastu. Jako správný fotbalový zápas totiž měl dva poločasy, a jako už mnoho fotbalových zápasů dva odlišné poločasy – ten druhý už nebyl mým šálkem kávy.

Co je to kopaná, krásně vystihl třeba Jarek Nohavica:

Jeho »povídání« o kopané je úplně jiné. A asi je to logické, je totiž o úplně jiné kopané v úplně jiném světě. A to zejména zde:

Možná někoho napadne, proč sem »motám« Jarka Nohavicu. Tak trochu proto, že sem dobře pasuje. A tak trochu proto, že na příští týden připravujeme rozhovor právě s ním a také tam je řeč o sportu. Třeba o ragby, ale i kopané a hokeji. Dozvíte se třeba, o kterém hokejovém brankáři by napsal píseň a o kterém ne.

A tím jsme se lehce dostali k hokeji. Včera začal nový ročník extraligy, pokračuje dnes a hned v neděli. Bude si tak »překážet« s fotbalovou ligou, čímž se dostáváme do tradičního víkendového náporu.

Bylo také přelosováno třetí kolo MOL Cupu, když původní los musel být zrušen. Nově tak dojde k soubojům Viktorií (Mariánské Lázně – Plzeň) a Slavií (Kroměříž – Praha). Třetí Viktoria (Žižkov) nepojede na Spartu, ale přivítá Olomouc. Ten, kdo se ozval a celý proces rozjel, brněnská Zbrojovka, papírově vydělala – nepřivítá Plzeň, ale pojede do Opavy. Ta tak nedorazí k omylem původně nasazené Dukle na pražskou Julisku, protože Dukla nově pojede do Uherského Hradiště k zápasu se Slováckem.

O víkendu pokračuje i světový šampionát v ragby a vyvrcholí ten volejbalový. Rozhodne se také ve čtyřech evropských městech ve skupinové fázi Davisova poháru. Prestižní soutěže se účastní po dvou letech také čeští tenisté, kteří ve skupině C ve Valencii porazili Jižní Koreu a domácí Španělsko, hrající bez hvězdného Carlose Alcaraze. Čeká je ještě zápas se Srbskem, ale pokud to porazí domácí, výsledek už náš postup neovlivní.

Skupinovou fázi finálového turnaje hostí vedle Valencie také Boloňa, kde hrají Itálie, obhájci titulu z Kanady, Švédsko a Chile. V »béčku« bojují v Manchesteru týmy Velké Británie, Austrálie, Francie a Švýcarska. Skupinu D pak ve Splitu tvoří Chorvatsko, USA, Nizozemsko a Finsko.

A právě ve Splitu se dějí věci. Američanům se moc nedaří. Jedenáctý hráč planety Frances Tiafoe proti sedmadvacetiletému Holanďanovi Tallonovi Griekspoorovi dokonce předvedl »závěr snů«…

Takže sportu zdar – a úspěšný víkend všem sportovcům i nesportovcům.

4 KOMENTÁŘE

  1. Chápu, publikum nesmí vědět, že pan redaktor neumí česky. Řekl bych, že vám tečou nervy Mr. Kupský. Vymažete i tento příspěvek?

    • Mr. Karel, Váš příspěvek skončil tam, kde skončil, z naprosto jiného důvodu a budete-li mi nadále vkládat do úst něco, co jsem neřekl, přesněji tedy nenapsal, budou tam končit i další. Jste sám svého štěstí strůjcem 🙂
      PS: Chybu jsem opravil a děkuji za upozornění.

  2. Fiala nelže, ale trpí politickou demencí.
    Normální člověk by řekl, že Fiala je obyčejný hňup. Žije ve svých bublinách naprosto odtržený od reality v rozbitém Československu.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here