Home Názory Tahle zvěrstva no pasarán!

Tahle zvěrstva no pasarán!

Pavel Votruba

Měl-li by existovat Bůh, jistě si to pořeší po vlastní »stranické« linii. Bude-li někdy existovat pozemská spravedlnost, jistě také nezapomene. »Namísto Koněva stojí v Praze socha Putina jako skřeta se zdviženu pravicí,« hlásá titulek na aktualne.cz. Mainstream měl včera o čem psát. A náležitě si to vychutnával. Teatrální zběsilost protiruské nenávisti si mohla odškrtnout pokoření dalšího vrcholu.

»Místo Koněva hajlující skřet Putin. Sochař ho posadil na plynový kohout,« oznamuje pro změnu idnes.cz.

»Místo maršála Koněva skřet s tváří Putina,« nechyběl u této převratné události ani seznamzpravy.cz, jenž Koněvovi aspoň ponechal vojenskou hodnost.

Přisadilo si samozřejmě i proamericky nejagilnější forum24.cz: »V Praze sedí socha skřeta Putina u kohoutku s plynem. Nahradila maršála Koněva.« A vysvětluje: »Skupina Dárek pro Putina, která je iniciátorem projektu, k tomu na svém Twitteru uvedla: ‚Na Prahu 6, na místo, kde stál kdysi Koněv, tak tam jsme dopoledne instalovali novou sochu. Je to skřet s tváří Putina, který zavírá kohout. Proč? Aby si všichni připomněli, že za energetickou krizi může on,‘ napsala na sociální síti skupina Dárek pro Putina, která je iniciátorem projektu. Zároveň tím podle svých slov chce dát názorně najevo, že i my můžeme zavřít kohout, vysvětlil spoluautor projektu Martin Ondráček. A to konkrétně ruské ambasádě. Skupina totiž iniciovala i petici, ve které občané požadují odstřižení budov v majetku Ruské federace od přívodu plynu, tepla i elektřiny.«

»Prvním stupněm debility je pocit geniality,« dává nám na vědomí toto citované rčení, k hajlujícímu Putinovi jako přišité. Poté, co jste si teď přečetli vysvětlující tweet z duchovní dílny oné skupiny Dárek pro Putina, nemůžete po mně chtít, abych tento »první stupeň debility«, něco tak silně výmluvného, hovořícího samo za sebe, ještě dál komentoval. Jen bych byl zvědavý, jak by se členové téhle prvostupňové »skupiny« poprali kupříkladu v televizní debatě s požadavkem, aby na konkrétních příkladech demonstrovali nacistické projevy kremelského vedení a ruské armády. Když už tedy iniciovali toho hajlujícího skřeta Putina.

Protože se kvůli obavě z poskvrnění trestního rejstříku vyhnu pejorativním výrazům (a že mě jich napadá…), deleguji zodpovědnost na redaktora aktualne.cz Jiřího Justa, jenž 17. října 2014, kdy se to ještě mohlo, komentoval tehdy aktuální dění na Ukrajině s příznačným titulkem »Nášivky nacistů ovládly Kyjev. Noví banderovci vycenili zuby«, a kromě jiného ještě doplnil: »Konflikt na východě Ukrajiny porodil novodobé banderovce. Ukrajinští radikální nacionalisté, kteří bojují proti těm proruským, se hlásí k tradici Ukrajinské povstalecké armády nechvalně známého Stepana Bandery. A jsou ve stejné situaci jako jejich předci – vzhlíží k třetí říši a bojují za nezávislost na Moskvě … Prapor Azov čítá přibližně 800 mužů. Převážná většina z nich jsou radikální nacionalisté inklinující k neonacismu. Svědčí o tom nejen samotný symbol na nášivkách Azovu, který za druhé světové války používala 2. tanková divize SS Das Reich, ale i jejich vazby na mezinárodní neonacistické organizace.«

Tak co, ty světová skupino? Co ty čerstvá držitelko prvního stupně debility? Jak si užíváš onoho pocitu geniality? Myslíš si, že ti tahle zvěrstva projdou? Za sebe říkám jednoznačně: No pasarán!

Pavel Votruba

6 KOMENTÁŘE

 1. Budapešťské memorandum ovšem bylo podepsáno s Ukrajinou, ne s nějakou bandou pučistů.
  Skutečně došlo k jeho porušení, ovšem ze strany amerického a anglického režimu, podporou krvavého protidemokratického převratu.

  • Pokusit se zbavit částečného vazalství na Rusku je Frondo „protidemokratický převrat“? Tvá myšlenka je hodná „akademického“ titulu RSDr..Kdo to měl v hlavě srovnané svého času pravil k Rusku to na co odkazuje pan Brázda.

   • Ukrajinští voliči zřejmě o nějaké „zbavování se částečného vazalství na Rusku“ nestáli, soudě podle výsledků svobodných voleb.

    Do puče v roce 2014 na Ukrajině (jednotné a mírumilovné) svobodně pracovalo široké spektrum politických stran. Teď je na územích okupovaných kyjevskou diktaturou jakákoliv opozice zakázána a krutě potírána, svoboda slova neexistuje.

 2. Votrubo, tohle bylo hodně defenzívní. Mám dojem, že ti dochází dech. A ty citace z Twitteru si nech, ty si přečteme i se všemi tebou vynechanými komentáři sami. Chápu že Dárek pro Putina ti se svými 24000 sledujícími pije krev. Je vidět, že to kluci dělají dobře. Škoda jen, že jsi tu od nich nedal třeba odkaz na budapešťské memorandum. No nic, udělám to za tebe:
  https://twitter.com/DarPutinovi/status/1599804266343825410

  • Strašně se mi líbí, jak pravidelného čtenáře ve Vás máme, milý Karle 🙂 Asi začneme sázet, kolik minut Vám bude stačit na reakci – můžem se domluvit: budu Vám posílat časy naplánovaných zveřejnění článků, na které každý den tak netrpělivě čekáte, já si pak vsadím nějaký čas v minutách do Vaší reakce, na kterém se dopředu dohodnem, a já pak slavnostně vyhraju 🙂 BTW: ta citace je z Twitteru jen napůl, je to v citaci z výše jmenovaného média 🙂

   • Soudruhu Zbyšku, já jsem chtěl jenom toho vašeho snaživého stážistu povzbudit, anžto se mi zdálo, že je z toho protibolševického Twitteru nějaký zkroušený. Chudáček malý. Asi mu tam ubližují.

Comments are closed.