Home Názory Tři a půl miliónu nezvěstných…

Tři a půl miliónu nezvěstných…

Jen jsem dneska ráno cvičně otevřel Seznam Zprávy a v horní titulkové liště čtu: Marie Bastlová: Jsme další položka na Putinově jídelníčku, říká expert, hned vedle následuje: Jiří Pšenička: Armáda zvažuje drony, které vyvíjeli i lidé z Lukašenkova Běloruska, a do třetice úplně vpravo v horní liště: Jaroslav Gavenda: Válka na Ukrajině jako strašák. Česká armáda chystá další nácvik odvodů. Na ostatních oficiálních serverech je to lehce jinými slovy a formulacemi nemlich to samé.

Celou tuhle ranní exkurzi uvádím kvůli tomu poslednímu, třetímu titulku v řadě, kvůli tomu nácviku odvodů. Jestli by jako spíš neměli nacvičovat na Ukrajině. Měli, určitě ano, ale má to jeden dosti dlouhý a sakra špičatý háček… Není de facto koho odvádět. Resp. ono by bylo, kdyby se potenciální odvedenci nerozutekli bůhví kam a nestali se jaksi neviditelnými, nezvěstnými. Vedou-li je k onomu převtělení se v neviditelné, neexistující, důvody ryze praktické, tzn. zbytečně položit život za naprosto cizí zájmy s jejich vlastí absolutně nesouvisejícími, chápu je, tleskám jim a držím palce, aby je žádné z odvodových »popravčích« komand Zelenského nevyčmuchalo. Nicméně Fiala si dál jede svoje a spolu s dalšími evropskými parchanty (lze i pancharty) dál vyzývá k neomezené podpoře kyjevského režimu.

Že přeháním? Přátelé, ani v nejmenším. »Na Ukrajině mizí už nejen peníze ze západní vojenské a humanitární pomoci, ale dokonce už i samotní Ukrajinci. V televizním diskusním panelu ukrajinské televize to oznámil Dmytro Natalucha, předseda poslaneckého výboru ukrajinského parlamentu pro hospodářský rozvoj. Podle jeho prohlášení postrádají ukrajinské úřady ke konci ledna 3,4 milionu mužů v branném věku, kteří naprosto dokonale a dočista zmizeli ze státního systému a stát o nich ví jenom jejich identifikační číslo,« referuje aeronet.news a jako důkaz předkládá video s poslancem Nataluchou.

Ptám se oficiální české dezinformační elity v čele s nejvyššími ústavními činiteli: Je pro vás také Dmytro Natalucha prokremelský šváb? Zatímco vy rádoby ve prospěch Ukrajiny dřete z občanů a národní ekonomiky kůži zaživa, tři a půl milionu ukrajinských mužů (ten počet bude samozřejmě o dost vyšší) se před zákopy vypařilo do neznáma. Mnoho z nich prý dokonce uteklo do Ruska nebo Běloruska. A vy, vy prvotřídní grázlové, chcete u nás nacvičovat odvody? V časech, kdy hradní figurka Aspen Institute hovoří mezi řádky o neodvratné porážce Ukrajiny, kdy se nafetovaný, zoufalý Zelenský zbavuje Zalužného, který odmítá dál válčit a který po válce nechce viset za to, že na frontě nechal nesmyslně pozabíjet tisíce nevycvičených Ukrajinců, nikoli při plnění jejich vlasteneckých povinností, ale za zájmy zednářských lóží.

Pravda, jak už to v zemi zdejší chodí, český maistream označil »popravu« Zalužného klasicky za ruský fejk. Ne tak ovšem např. Financial Times a mnohé další světové deníky.

A do toho všeho Černochová podepíče (pardon, překlep – správně má být podepíše) s jakýmsi podrž taškou dohodu na stíhačky za takový randál, že by měla jít okamžitě sedět. Už jen za to, jak nadšeně se u toho tvářila… Natvrdo doživotí.

Nákup jaké kvality podepsala, o tom se rozvyprávěl jistý Pierre Spry, takto jeden z nejlepších amerických konstruktérů stíhaček, jenž ve videu níže doslova říká, že F-35 je stíhačka založená na hloupém nápadu! Jejím jediným účelem je podle něj vydělat Lockheedu peníze! I Spry je Putinův agent, táži se vás, vy vlastizrádní grázlové?

VIDEO Pierre Spry (30. 1. 2024)

Dušan Sedlák

2 KOMENTÁŘE

  1. Mají rozum, potkávám dost takových. Komu normálnímu by se chtělo položit život za banderovskou diktaturu a její zahraniční sponzory?

  2. Stále opakovaně čekám, až se Brázda postará, aby články v Názorech na iPortaL24 neměly odezvu. Čekám až to Brázda rozpohybuje a stále nic, stále se nic neděje. Jeho diskusní nohsledi taky nic, jenže mějme na paměti, že „…. kde nic není, tak ani smrt nebere ….“, tedy kde nic není v jejich hlavách …..

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here