Home Názory Třiasedmdesát procent pro Fialovu sebranku. Very good…

Třiasedmdesát procent pro Fialovu sebranku. Very good…

»Naše nedůvěra je velmi drahá,« pronesl někdy v polovině 19. století americký filozof Ralph Waldo Emerson. A pravdu děl neskutečnou. Podle aktuálního průzkumu CVVM spíše (35 %) nebo rozhodně (38 %) nedůvěřuje kabinetu Petra Fialy rekordních 73 % dotázaných občanů (oproti květnu 2023 zaznamenáváme pětiprocentní nárůst oné nedůvěry).

Těch zmíněných třiasedmdesát procent je dokonce o dvě procenta více, než obdržel mezi politickými institucemi tradičně nejméně věrohodný Senát PČR, což lze bezmála označit za osmý div světa. Když už se někdo potýká s důvěrou nižší než Senát po celou dobu své zbytečné existence, tady bych vztyčoval jeden varovný prst za druhým, včetně těch u nohou.

Rozhodně vládě důvěřují pouhá dvě procenta a spíše jí věří jen 23 %. Aby snad již konečně ve Strakově akademii poslední zhasnul, ne? Nejsem zase až takový statistik, ale ať si hlavu lámu sebetrýznitelněji, nepamatuji se, že počínaje rokem 1990 nějaká vláda během volebního období takto propadávala ze všech předmětů. Navíc bez šance na reparát, bez světla na konci tunelu.

Jenže s Fialovými loupežníky to ani nepohne. Každý soudný člověk na důležitém postu, pojmuv takto silnou nedůvěru, mizel by z pracoviště kanály a nějaký čas se ukrýval na neznámém místě, než vášně opadnou. Jenže ony ani ty vášně mezi českým, moravským a slezským obyvatelstvem nešustí. Aspoň ne dosti hlasitě k vyhnání vládních ministrů do těch útěkových kanálů.

Sedmdesát tři procent je děsivé číslo, tak proč, sakra, ty vášně hlasitě nešustí? Čekáš, občane, na co? Že »vláda věcí tvých k Tobě se zase navrátí?«

Kdysi jsem četl citát (už si nepamatuji autora), že hněv zbavuje člověka soudnosti. Obsah na dnešní vládu sedí absolutně. Hněvem, a sice fanatickým, posedlá je nezpochybnitelně (vůči Rusku), a soudnosti ji takto onen hněv zbavuje taktéž nezpochybnitelně.

S třiasedmdesátiprocentní nedůvěrou bych se ráno styděl vstát z postele, natož usednout do vládního křesla. Táhněte do háje, všichni pryč…

Martin Kalous

4 KOMENTÁŘE

 1. 🤬V Belgii migranti srazili na kolena bílého chlapce, donutili ho líbat jim nohy a pak ho brutálně zbili.

  Doplněno videem této akce barevných imigrantů.

  Sledujte @neCT24 | 42TCen

 2. Fiala a Rychetského Pětikoaliční zrůdy včetně Pavla a ANO shánějí stamiliardy na svoje zbraně – letadla, tanky, transportéry, a tak kradou kde se dá. Okradli české důchodce a teď okrádají další obyvatele ČR, nikdo okradení neujde, které pořádá Rychetského Pětikoalice pod vedením Fialy, Pekarové, Vystrčila, Černochové a ostatních Pětikoaličních vládních gaunerů a ANO a Pavla.

 3. ANO pomohlo Fialovi a Rychetského Pětikoalici a Pavlovi schválit ústavní většinou okupační smlouvu mezi Černochovou a USA.
  Pro okupační smlouvu hlasoval Babiš i Schillerová, která má vždycky plno keců proti Fialovi a Rychetského Pětikoalici, odteď jí nevěřím a nevěřím ani Babišovi.
  ANO jsou od té doby pro mě parchanti, kteří si zaslouží jen opovržení.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here