Home Názory Víkendová anketa aneb Jak PePa vyjel v Bruggy z depa po jiné...

Víkendová anketa aneb Jak PePa vyjel v Bruggy z depa po jiné koleji

Pavel Votruba

Čeho všeho se ještě od našeho bělovlasého bonvivána dočkáme, toť otázka velmi nesnadno zodpověditelná. Čeho už jsme se dočkali, víme: fatální chyby v dospívání a v prvních letech dospělosti, následovalo paktování s pakty – od varšavského k washingtonskému, a nyní se ono nevyzpytatelné hradní gumítko opět přešaltrovává ve svém typickém módu – kam šrapnel, tam já.

»Český prezident totiž vyzval ke snížení závislosti na USA v oblasti obrany a k posílení obranných struktur a výdajů na obranu v Evropě, čímž se de facto vyslovil pro zahájení budování základů tzv. Evropské armády, což je součást Aachenské smlouvy a německo-francouzského projektu Nové Evropy, tedy procesu Das Neue Europa. Petr Pavel totiž prohlásil, že snížením vojenské závislosti EU na USA se nejlépe posílí trans-atlantické vazby. Tento výrok musel ve Washingtonu způsobit takový tremor, že jim tam kromě Bidena popadaly na zem všechny hodiny, obrazy a malované talířky ze zdí,« píše aeronet.news.

Stalo se tak na univerzitě College of Europe v belgickém městě Bruggy, kde náš PePa vystoupil u příležitosti zahájení akademického roku, který se nesl v duchu vzpomínky na bývalou ministryni zahraničí USA a českou rodačku Madeleine Albrightovou, která si za své angažmá ve válce NATO proti Srbsku a za podnikatelské aktivity s kosovskou osvobozeneckou armádou UÇK vysloužila nelichotivou přezdívku »Krvavá Madla« a měla i rozsáhlé podnikatelské aktivity v Kosovu po jeho odtržení od Srbska.

Hrozně moc by mě zajímalo, kým je ten náš PePa z depa ve skutečnosti řízený. Takhle vyjet z depa po úplně jiné koleji úplně jiným směrem, než vyjížděl dosud, a po tom všem, za co by měl být Pentagonu po roce 1989 vděčný, včetně hromady metálů od NATO i té velké funkce v NATO (předseda vojenského výboru), no… buď se urval z řetězu, nebo má prostě pokyny, ale od koho?

Nicméně s tou (ne)vděčností je to u PePa normálka – ČSLA ho vyšvihla do sedla Varšavské smlouvy a jeho vděk po listopadu 89 známe, že? No nic. Pojďme se teď společně zamyslet, čeho všeho by »Martinin« manžel ještě mohl být ve své gumové kariéře schopen?

1. Ex post, u příležitosti státního svátku 28. října, podepíše Chartu 77, aby dokázal, jak moc se tehdy mýlil a jak ještě více toho lituje. A hned po podpisu bude v poutech eskortován na »čtyřku« k výslechu a tam dostane poctivě přes držku.

2. Vzhledem k vysokoškolské studijní minulosti své manželky zafinancuje stavbu sochy Klementa Gottwalda na prvním hradním nádvoří a osobně vytepe na podkladovou desku nápis: »Mýliti se je lidské, hlavně ch*át po větru«.

3. V návaznosti na výše řečené se oficiálně zřekne NATO, resp. Bílého domu a Pentagonu, že to byla jeho taky největší chyba, když chtěl napravit tu první největší chybu.

4. I by se mohl nechat slyšet, že ta Varšavská smlouva vlastně až tolik velkou chybou z jeho strany nebyla, poněvadž ona vlastně také usilovala o vojenskou nezávislost Evropy na NATO, resp. Americe, protože NATO de facto = USA, nikoli Evropa a už vůbec ne bezpečnost Evropy.

5. V nejbližších dnech navštíví Zúzu Čaputovou (pokud ta mezi tím neemigruje do ČR), aby plně podpořil její stopku dalšímu vyzbrojování Ukrajiny stran Slovenska. V tomhle punktu si tihle dva budou notovat náramně. Kam vítr, tam plášť… jejich životní motto.

6. Taktéž v nejbližších dnech se distancuje od postojů Vlády ČR ohledně pokračující vojenské podpory Kyjevu. Označí ji za omyl od samého počátku a NATO za hlavního viníka tohoto vojenského konfliktu.

7. Do morku kostí proamerický Kolář, který si PePa na Hrad přivedl (nikoli opačně!), dostane hodinového padáka, aby na tiskové konferenci prohlásil, že angažmá Koláře bylo další největší chybou v jeho životě.

8. Hrad přeruší diplomatické styky s prezidentem Zelenským kvůli jeho těsným vazbám s USA a NATO, resp. vytvářené závislosti Ukrajiny na Bílém domu a Pentagonu, s čímž dnes PePa po opuštění depa z jiné koleje už nesouhlasí.

9. Jako první bude iniciovat bleskovou novelizaci příslušných zákonných norem pro okamžitý odchyt a deportaci ukrajinských válečných dezertérů, skrývajících se na území České republiky před povolávacím rozkazem. Oficiálně to bude prezentovat jako budování základů nové Evropské armády, nezávislé na NATO a Pentagonu.

10. Organizačním výborem bude navržen na udělení Nobelovy ceny za chemii, protože namíchat sám ze sebe takovou s*ačku, to by nesvedli ani všichni dosavadní laureáti tohoto ocení dohromady. A že to byli nějací Páni chemici…

Moji milí, dumejte, dumejte, která z těch deseti nabídek v blízkých dnech napochoduje z Hradu do veřejného prostranství. Aniž bych na vás chtěl vykonávat vliv, za mě jsou nanejvýš pravděpodobné všechny. Plus mnohé další, které mě nenapadly.

Jo, jo, zavšivilo se nám to sídlo českých králů jako nikdy v minulosti. Na tohle odvšivení obyčejný repelent nestačí. Tak si aspoň o víkendu dejte panáka, abyste měli lepší náladu a taky se v rámci toho, co snesete, dezinfikovali. Mějte pohodovou sobotu i neděli. Na zdraví…

Pavel Votruba

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here