Home Pel mel Kultura Herec Zdeněk Žák radí jak na prezidenta. V roli poradce se osvědčil

Herec Zdeněk Žák radí jak na prezidenta. V roli poradce se osvědčil

S mladickým sestřihem dorazil zkušený herec Zdeněk Žák na premiéru komedie Presidenti do Divadla ve Strašnicích. V komedii hraje poradce premiéra a je to prý docela »hajzlík«.

»Je jaro, už jsem si říkal, že změním vizáž. Čím starší, tím kratší vlasy a možná vypadám mladší,« usmíval se Žák, který ve hře Presidenti hraje po boku Michaely Dolinové, Petra Vondráčka, Šárky Vaňkové a Radomíra Švece, poradce premiéra a musel se naučit kvanta textu. »Presidenti jsou konverzačka, hodně textu a narážek. Hraji celý život a mozek je vytrénovaný. Televizním filmové a rozhlasové role hned vyhodím z hlavy, ale divadelní role si pamatuji. V Divadle Bez zábradlí hrajeme jednu hru už 26 let. Zapamatovat si text mi problémy nedělá, ale ono to určitě jednou přijde…«

S komedií Presidenti se Divadlo Adverte v čele s Alenou Šebkovou rozjede po republice a na to je Zdeněk Žák zvyklý. »Sbalím svačinu a jedu. A když se jede na víc dní, sbalím si víc svačin a trenýrek a jedu,« smál se Zdeněk Žák, kterého v hledišti podporovala dcera Zuzana.

(mac)

FOTO – Herminapress/archiv Presidenti

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here