Elon Musk plánuje založit společnost zabývající se umělou inteligencí

Americký podnikatel Elon Musk nabírá tým, který má založit nový startup zaměřený na umělou inteligenci (AI), jenž bude schopen konkurovat společnosti OpenAI, která vyvinula chatbota ChatGPT, informoval deník Financial Times s odvoláním na několik zdrojů obeznámených s miliardářovými plány.

Podle nich Musk, který stojí v čele společností Tesla a SpaceX a vlastní také Twitter, nabírá vývojáře a inženýry v oblasti umělé inteligence. Publikace poukazuje na to, že podnikatel jedná s řadou investorů SpaceX a Tesly a přesvědčuje je, aby do nového podniku investovali. »Investuje do toho skupina lidí. Všechno je to reálné a jsou z toho nadšení,« uvedl jeden z respondentů.

Zdroje listu uvedly, že Musk pro dosažení svého cíle nakoupil tisíce grafických procesorů Nvidia. List připomíná, že miliardář byl mezi více než 1100 lidmi, kteří koncem března podepsali otevřený dopis varující před vážnými riziky, jež představují systémy s inteligencí srovnatelnou s lidmi.

ChatGPT byl spuštěn na konci roku 2022. Služba komunikuje s uživatelem v dialogovém režimu. Chatbot dokáže odpovídat na doplňující otázky, uznat své chyby, zpochybnit nesprávné předpoklady a odmítnout nevhodné požadavky. Schopnosti služby vzbudily velkou pozornost veřejnosti. Novinka byla kritizována poté, co ji studenti v různých zemích využívali ke zkouškám a přípravě akademických prací.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy