Popularizace vědy je důležitým základním dílem pro dosažení inovativního rozvoje

Účastníci projektu »Věda a Čína« se po mnoho let aktivně účastní přednáškového turné, široce šíří vědecké poznatky a podporují vědeckého ducha a hrají velmi pozitivní roli při podpoře popularizace vědy.

Ve svém blahopřejném dopise akademikům a odborníkům účastnícím se projektu »Věda a Čína« to napsal čínský prezident Si Ťin-pching.

Si poukázal na to, že popularizace vědy je důležitým základním dílem pro dosažení inovativního rozvoje. Doufá, že vědci budou i nadále pokračovat ve slavné tradici sloužit zemi prostřednictvím vědy, podporovat více vědeckých a technologických pracovníků k podpoře a účasti na popularizaci vědy, stimulovat zájem mladých lidí o vědu a objevování neznámého v kvalitním a bohatém obsahu a ve formě veřejného zájmu, podporovat zlepšování vědecké kvality celého lidu a nově přispívat k dosažení soběstačnosti v oblasti vědy a technologií na vysoké úrovni a podporovat čínskou cestu k modernizaci.

V prosinci roku 2002 Čínská akademie věd spolu s oddělením propagandy Ústředního výboru KS Číny společně zahájily turné akademických a odborných přednášek »Věda a Čína«, v rámci kterého už proběhlo více než 2000 celostátních aktivit na popularizaci vědy.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy