Home Pel mel Zajímavosti Prezident Microsoftu přirovnává umělou inteligenci k vynálezu knihtisku

Prezident Microsoftu přirovnává umělou inteligenci k vynálezu knihtisku

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Vznik technologií umělé inteligence (AI) lze srovnat s vynálezem knihtisku v 15. století, řekl prezident společnosti Microsoft Brad Smith ve vysílání televizní stanice CBS.

»No, v jistém smyslu je to téměř jako vynález tiskařského lisu, který vás zavede až do roku 1400,« řekl Smith. »Je to v podstatě vynález, který nám všem může pomoci provádět výzkum, více se učit, více komunikovat, lépe třídit data a jeho využití je téměř všudypřítomné,« poznamenal.

Umělou inteligenci lze využít v medicíně a při objevování léků a diagnostice nemocí, uvedl vrcholový manažer. Takové technologie mohou pomoci Červenému kříži a dalším organizacím při katastrofách, »najít ty, kteří jsou nejvíce ohroženi tam, kde se zřítily budovy,« poznamenal Smith.

Prezident společnosti Microsoft zároveň varoval, že umělá inteligence může přinášet dobro i škodu zároveň, a vyzval »k zavedení brzdného mechanismu«.

»Zaveďme bezpečnostní brzdu, nouzovou brzdu. Stejným způsobem bychom měli uvažovat o umělé inteligenci, ne proto, že by mohla udělat něco, čeho se budeme obávat, ale proto, že bychom to měli udělat dříve, než se do tohoto bodu dostane,« dodal.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here