Home Sport Mistrovská Sparta už nechce Mabila ani Jankta. Klub opouštějí i další hráči

Mistrovská Sparta už nechce Mabila ani Jankta. Klub opouštějí i další hráči

Kouč Brian Priske

Fotbalová Sparta dále nepočítá se službami jihoafrického ofenzivního hráče Awera Mabila. Naopak intenzivně pracuje na prodloužení hostování brankáře Matěje Kováře z Manchester United a řeší budoucnost zkušených hráčů Davida Pavelky a Ondřeje Čelůstky.

Sparta dnes zahájila přípravu na novou sezonu pod vedením kouče Briana Priskeho prvním tréninkem na hřišti ve strahovském areálu. Obhájce titulu se sešel v počtu pětadvaceti hráčů, ale oproti mistrovskému kádru byly jeho řady k nepoznání. Chyběli především reprezentanti, ať už z A-týmu, který zakončil sezonu včera, nebo z jednadvacítky, kterou od zítřka čeká »malé Euro«. Začátek přípravy Sparty tak nestihli Ladislav Krejčí mladší, Lukáš Sadílek, Jaroslav Zelený, Jan Kuchta, Qazim Laci, Kaan Kairinen, Martin Minčev, Martin Vitík, Adam Karabec a Kryštof Daněk, plus navrátilec z hostování Václav Sejk.

Hned od prvního dne je naopak trenérům k dispozici Michal Ševčík, který na pražskou Letnou přestoupil z Brna. Sparťané nastupují do přípravy také s talentovanými mladíky ze sparťanského B-týmu (Kukučka, Váňa, Okeke, Kaštánek, Cissé, Schánělec). Z hostování se k zahájení nové sezony vracejí Plechatý, Souček, Suchomel, Polidar, Ryneš a Matyáš Kozák.

Kromě intenzivních jednání s Manchesterem o setrvání Kováře, který se stal nejlepším brankářem uplynulého ligového ročníku, Sparta hovoří o další budoucnosti s defenzivními hráči Čelůstkou a Pavelkou, kterým končí aktuální kontrakt a kteří se potýkali se zdravotními problémy. Vypadá to, že oba budou v týmu nadále pokračovat. Sportovní vedení zároveň projednává, zda bude pokračovat hostování Dimitrije Kamenoviče. Srbský obránce sice přišel jako velká posila na hostování z Lazia Řím, ovšem jaro strávil převážně v B-týmu.

Mabil, účastník loňského mistrovství světa, se celé jaro hledal, nedařilo se mu a v základní sestavě nastoupil jen jednou. Přesto jako střídající hráč dvakrát výraznou měrou přispěl ke sparťanskému titulu – nejprve ve 30. kole proměněním dvou penalt v nastavení v Liberci (1:3), jež znamenaly pro Spartu vítězství v základní části, a poté odvážným průnikem do vápně v nadstavbě v derby se Slavií (3:2), po kterém následoval faul Ogbua a vítězný pokutový kop Ladislava Krejčího. Kromě Mabila Spartu definitivně opouštějí i Florin Nita, Jakub Jankto, Dominik Holec, Milan Heča, Lukáš Juliš a Ladislav Krejčí starší.

Klub zároveň jedná o dalších angažmá těchto hráčů: Václav Drchal (v řešení působení v Jablonci), Jan Fortelný (pokračování v Olomouci), Vojtěch Patrák (Pardubice). Do přípravy se nepřipojili ani Michal Trávník, Matěj Hanousek a Andreas Vindheim, kteří si budou shánět angažmá.

(pk)

FOTO – sparta.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here