Home Sport Vlach je jako Svoboda. Vyhrál Světový pohár!

Vlach je jako Svoboda. Vyhrál Světový pohár!

FOTO - olympijskytym.cz

Moderní pětibojař Martin Vlach vyhrál díky skvělému výkonu v závěrečné kombinaci běhu a střelby závod Světového poháru v Budapešti. V seriálu triumfoval pátý muž z loňských olympijských her v Tokiu poprvé, jeho dosavadním maximem byla sedmá příčka před rokem v Sofii.

Vlach, který v pondělí oslaví 25. narozeniny, postoupil v maďarské metropoli do osmnáctičlenného finále i vinou nevydařeného šermu až z desátého místa. Dnes se mu vedlo výrazně lépe, k premiérovému triumfu mu pomohl především běh se střelbou, který je jeho nejsilnější zbraní.

»Všechno dnes vycházelo podle mých představ. Zajel jsem (v parkuru) čistou jízdu, což bylo super, dokonce jsem dal dva zásahy na bonusu (v šermu). V plavání jsem šel zhruba tak rychle, jak jsem si představoval, a hlavně jsem dokázal ušetřit síly před závěrečnou disciplínou. V kombi jsem věděl, že jsem schopný běžet s těmi nejlepšími, jediná proměnná byla střelba. Ta se mi v semifinále nedařila, ale dnes jsem si vyrovnal osobák a to mě nakonec vystřelilo až na první místo,« uvedl Vlach v nahrávce pro média.

Vlach v Budapešti navázal na olympijského vítěze Davida Svobodu, který maďarský závod vyhrál před 11 lety a v seriálu se radoval jako dosud poslední z českých moderních pětibojařů. Před vítězem dvou závodů Svobodou se v SP radovali pětkrát Libor Capalini, dvakrát Ondřej Polívka a jednou Michal Sedlecký s Lucií Grolichovou.

(čtk)