Home Zahraničí Británie kvůli ekoaktivistům zpřísňuje protiprotestní zákony

Británie kvůli ekoaktivistům zpřísňuje protiprotestní zákony

FOTO - Twitter

V neděli vstoupila ve Spojeném království v platnost nová protiprotestní opatření. Podle BBC Broadcasting Corporation jsou inovace zaměřeny především na ekoaktivisty, kteří blokují dálnice a ulice v centru města.

Nové pravomoci umožňují strážcům zákona v Anglii a Walesu násilně odstranit ze silnice demonstranty, kteří dávají přednost protestu vsedě. Navíc se zpřísňují tresty za pokládání provizorních tunelů, což je forma protestu, kterou často volí ekologické skupiny proti výstavbě vysokorychlostní železnice HS2, která má spojit Londýn se severní částí země. Nyní budou účastníkům takového jednání hrozit až tři roky vězení.

Mluvčí ekologického hnutí Just Stop Oil řekl BBC, že »drakonická opatření« přijatá britskými úřady jsou zaměřena na mladé lidi, kteří »chtějí jen dobrou budoucnost«. Ekologické hnutí Extinction Rebellion zase naznačilo, že vláda Spojeného království se snaží odebrat »právo protestovat« místo toho, aby zastavila vydávání nových licencí na rozvoj ropných a plynových polí.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here