Home Zahraničí Britské banky se vyhýbají společnostem obchodujícím s Ukrajinou

Britské banky se vyhýbají společnostem obchodujícím s Ukrajinou

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Britské banky násilně blokují účty britských společností, které obchodují s Ukrajinou. Jak uvádí evropské vydání listu Politico, důvodem jsou obavy z využívání takových transakcí k praní špinavých peněz.

»Provedení byť jediné transakce s Ukrajinou může vést k zablokování účtů. Banky obvykle odmítají dokonce otevřít účty, pokud společnost zvažuje jakoukoli formu obchodu s Ukrajinou,« citují noviny výňatky z dopisu spolupředsedy Britsko-ukrajinské obchodní komory (BUCC) Beitha Tomse adresovaného ekonomickému tajemníkovi britského ministerstva financí Andrew Griffithovi. Jeho organizace mezitím údajně již obdržela »několik stížností« od firem, jejichž účty byly zablokovány kvůli transakcím s ukrajinskými protistranami. Tyto společnosti byly obsluhovány významnými finančními organizacemi, jako jsou HSBC a Santander, tvrdí Toms.

Britské banky podléhají ustanovením britské protikorupční legislativy, která Ukrajinu z hlediska protikorupčních opatření dlouhodobě označuje za »rizikovou jurisdikci pro klientské transakce«, uvedl list. Zástupci finančních organizací novinám rovněž vysvětlili, že banky »standardně nezakazují obchodování s Ukrajinou«, ale neschvalují transakce, dokud nejsou plně prověřeny. Tento proces však probíhá »se zpožděním« kvůli válečnému konfliktu.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here