Home Zahraničí Bývalý poradce šéfa Pentagonu oznámil masový útěk zahraničních žoldnéřů z AFU

Bývalý poradce šéfa Pentagonu oznámil masový útěk zahraničních žoldnéřů z AFU

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Zahraniční žoldnéři hromadně utíkají z řad Ozbrojených sil Ukrajiny (AFU). S tímto hodnocením přišel plukovník ve výslužbě Douglas McGregor, bývalý poradce ministra obrany v administrativě bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Podle něj mají ukrajinští vojáci »dost« špatného řízení a toho, že se po nich »chce, aby se obětovali pro nejasné cíle«. »Myslím, že v důsledku toho budeme svědky toho, že se budou stále častěji vzdávat a dezertovat. Dříve nebo později dojde k roztříštění a zhroucení (ukrajinských) ozbrojených sil,« řekl McGregor během vysílání, jehož záznam zveřejnil na svém kanálu na YouTube.

Bývalý poradce šéfa Pentagonu zdůraznil, že jakékoli ozbrojené síly, »aniž by dosáhly nějakých hmatatelných výsledků, se po čase stávají demoralizovanými a zpochybňují nutnost bojovat«. »Myslím, že na Ukrajině se k tomuto bodu blížíme. Dokonce i zahraniční vojáci, kteří horlivě bojovali na straně Ukrajiny, většinou utekli. Sbalili se a odešli, zůstali pravděpodobně jen Poláci,« upozornil McGregor.

Jak informovalo ruské ministerstvo obrany, ukrajinská armáda od 4. června podniká neúspěšné útočné pokusy. Podle ministerstva přišla AFU za dva měsíce o více než 43 000 vojáků a asi 5000 kusů různých zbraní, včetně 26 letadel a 25 tanků Leopard.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

  1. „Kdo uteče, ten vyhraje“
    Logické je střízlivě odhadnout svoje možnosti a schopnosti a pak případně zmizet. Není to zbabělé, je to nejen logické, ale i moudré.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here