Home Zahraničí Čína a EU jednaly »upřímně a pragmaticky« o hospodářských a obchodních otázkách

Čína a EU jednaly »upřímně a pragmaticky« o hospodářských a obchodních otázkách

FOTO - CGTN

Čína a Evropská unie (EU) v pondělí vedly upřímnou a pragmatickou komunikaci o otázkách, jako je makroekonomika, obchod a investice, průmyslové a dodavatelské řetězce a finanční spolupráce, a dosáhly řady vzájemně prospěšných výsledků a konsenzů.

Během 10. hospodářského a obchodního dialogu na vysoké úrovni mezi Čínou a EU v Pekingu čínský vicepremiér Čche Li-feng prohlásil, že Čína je připravena spolupracovat s EU na plné realizaci významného konsensu, jehož dosáhli vedoucí představitelé obou stran, a posunout komplexní strategické partnerství Číny a EU na novou úroveň.

Li-feng, který je rovněž členem politického byra ústředního výboru Komunistické strany Číny, předsedal rozhovorům společně s výkonným místopředsedou Evropské komise Valdisem Dombrovskisem.

Čínský vicepremiér poznamenal, že v letošním roce si připomínáme 20. výročí založení komplexního strategického partnerství mezi Čínou a EU.

»Čína bude s EU spolupracovat na upevnění spolupráce v tradičních oblastech, aktivně zkoumat nové oblasti spolupráce a společně řešit globální výzvy,« uvedl.

Dombrovskis dodal, že EU je ochotna spolupracovat s Čínou na posílení pragmatické spolupráce v oblasti hospodářství a obchodu a prosazovat trvalý rozvoj vztahů mezi EU a Čínou.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here