Home Zahraničí Čínský velvyslanec představil úspěchy Číny v komplexním rozvoji věcí osob se zdravotním...

Čínský velvyslanec představil úspěchy Číny v komplexním rozvoji věcí osob se zdravotním postižením

ILUSTRAČNO FOTO - pixabay

Na 54. zasedání Rady OSN pro lidská práva proběhla všeobecná debata o tematických otázkách lidských práv. Čchen Sü, stálý zástupce Číny v kanceláři OSN v Ženevě a dalších mezinárodních organizacích ve Švýcarsku, přednesl projev a aktivně propagoval historické úspěchy Číny v komplexním rozvoji věcí osob se zdravotním postižením.

Čchen Sü řekl, že v posledních letech Čína prosazovala filozofii rozvoje zaměřeného na lidi, plně chránila práva a základní živobytí osob se zdravotním postižením, implementovala zákon o výstavbě bezbariérového prostředí, zavedla speciální systémy záruk, jako jsou dotace na živobytí pro osoby se zdravotním postižením v nouzi a neustále plnila požadavky na rehabilitaci, vzdělávání, zaměstnávání, kulturní a sportovní potřeby osob se zdravotním postižením a dosahovala cíle »komplexně vybudovat mírně bohaté společenství, ve kterém nikdo se zdravotním postižením nezůstane pozadu«.

Téhož dne Čchen Sü také jménem více než 80 zemí přednesl společný projev na téma »Ženy se zdravotním postižením a sociální inkluzivita«.

Ve Společném projevu předložil tři návrhy. První je zvýšit sociální povědomí o inluzivitě. Je třeba účinně provádět Pekingskou deklaraci a Akční plán a odstranit předsudky a diskriminaci vůči ženám se zdravotním postižením. Druhým je obhajování politiky sociální inkluzivity. Je třeba povzbuzovat poskytování kompletnějších penzijních podmínek pro ženy se zdravotním postižením, aby bylo jejich právo na živobytí stabilně zajištěno a práva na rozvoj byla lépe realizována. Třetí je provádět budování sociální inkluzivity. Je třeba podporovat výstavbu bezbariérových zařízení, aby byla systematičtější, dostupnější a inkluzivnější.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here