Home Zahraničí Festival komunity LGBT v Soulu přilákal tisíce účastníků a ještě více odpůrců

Festival komunity LGBT v Soulu přilákal tisíce účastníků a ještě více odpůrců

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Tisíce lidí dnes v centru Soulu přišly na festival na podporu lidí hlásících se ke komunitě LGBT (lesbiček, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Lidé se osobně setkali v ulicích poté, co se v předchozích letech tato akce kvůli pandemii covidu-19 mohla konat jen na internetu. Zároveň proti ní dnes protestovali zástupci křesťanských a konzervativních skupin.

Agentura Jonhap uvedla, že na festivalu se odpoledne místního času sešlo asi 13 000 lidí. Někteří měli masky v barvách duhy, jiní mávali duhovými vlajkami. Zastavovali se u stánků lidskoprávních organizací, univerzitních sdružení zastupujících studenty z komunity LGBT nebo náboženských organizací.

»Jsem tak ráda, že po dlouhém čase zase můžeme mít festival, který se nekoná na internetu. Lidé z komunity LGBT nejsou nenávistnými jedinci, kteří se vynoří jednou za rok,« řekla jedna z účastnic akce, která si nechala říkat Hurricane Kimchi. Má radost z toho, že festival přitáhl více lidí a že mnoho příslušníků sexuálních menšin neukrývá, že na něj jde, protože korejská společnost je začala více přijímat.

Nedaleko festivalu, který se konal na náměstí před soulskou radnicí, se sešlo asi 15 000 lidí na protestním shromáždění. »Máme tu národní shromáždění za zdravé sexuální hodnoty našich dětí a chceme, aby toto náměstí, jehož údržba se platí z daní občanů, bylo využíváno řádným způsobem,« řekl univerzitní profesor Li Jong-hi. Na místě byli policisté, aby zabránili případným střetům mezi členy obou skupin.

(jb, čtk)