Home Zahraničí Kazachstán bere volby vážněji než Spojené státy

Kazachstán bere volby vážněji než Spojené státy

FOTO - kazinform

Pozorovatel z USA Richard William Weitz, vedoucí pracovník společnosti Wikistrat Global Consultancy a člen americké nezávislé pozorovatelské mise, uvedl, že během tří hodin navštívil šest volebních místností v Kazachstánském městě Almaty. Podle něj se občané navzdory nepříznivým povětrnostním podmínkám snažili navštívit volební místnosti už brzy ráno.

Na zvláštním brífinku mezinárodní pozorovatel uvedl, že plánuje navštívit 20 volebních místností, které se nacházejí v různých částech megalopole. »Ve volebních místnostech jsem si všiml lidí různého věku. Nebyly žádné protesty, jsem spokojený s tím, co jsem viděl,« řekl Weitz.

Pozorovatel dodal, že viděl mnoho domácích i zahraničních pozorovatelů, upozornil, že Kazachstán bere volby vážněji než Spojené státy. V USA totiž chodí k volbám méně než polovina obyvatel. V Americe pak také nesmějí pozorovatelé do volebních místností, jsou venku na ulici.

Dnes se v Kazachstánu konají mimořádné volby prezidenta republiky. Hlasování začalo ve všech 1033 volebních místnostech v zemi a v 17 volebních místnostech na zastoupeních Kazachstánu v 16 zahraničních zemích. S ohledem na rozdíly v časových pásmech bude otevřeno 51 volebních místností v zahraničí. Do 12.00 hodin místního času hlasovalo v prezidentských volbách přibližně 40 % občanů.

(brom)

Předchozí článekKonec koní? Jsem z toho smutný a zklamaný, přiznal mistr světa z roku 2002 Sedlecký
Další článekKam vede spolupráce s Čínou v rámci BRI, je nejlépe vidět na ASEAN