Home Zahraničí Belgická policie zastřelila podezřelého z vraždy dvou Švédů

Belgická policie zastřelila podezřelého z vraždy dvou Švédů

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Bruselská policie v úterý ráno zastřelila muže podezřelého ze zabití dvou švédských fotbalových fanoušků při pondělním teroristickém útoku, uvedla belgická ministryně vnitra Annelies Verlindenová v místním rozhlase.

»Pachatel bruselského teroristického útoku byl identifikován a zemřel,« uvedla Verlindenová. 

Belgický premiér Alexander De Croo na tiskové konferenci uvedl, že podezřelým byl »muž tuniského původu«, který »pobýval v zemi nelegálně«.

Televize LN24 uvedla, že po noční prohlídce bytu podezřelého ve Skarbku policie identifikovala dva jeho komplice a pátrá po nich. Televize také uvedla, že podezřelý při zatýkání zahájil palbu na policii. Nikdo z nich nebyl zraněn.

K útoku na dva Švédy došlo v pondělí večer asi jeden a půl kilometru severně od náměstí Grand Place v centru města a nedaleko čtvrti Sainte Catherine, která je oblíbeným místem plným restaurací a barů. Stalo se tak krátce před mezinárodním fotbalovým zápasem Belgie se Švédskem, který byl po vraždě přerušen. De Croo uvedl, že střelec se »zaměřil konkrétně na švédské fotbalové příznivce« a že probíhá úplné vyšetřování »brutálního teroristického útoku«.

Na citlivých místech v Belgii, zejména těch, která jsou spojena se švédskou komunitou, budou zavedena zvýšená bezpečnostní opatření, uvedl De Croo.

Švédsko se ocitlo v první linii úderů tvrdé linie islamistů kvůli opakovanému pálení Koránu – včetně série případů z letošního léta, které vedly Stockholm ke zvýšení stupně bezpečnostní hrozby v zemi.

V evropské čtvrti města vyzvala Evropská komise své zaměstnance, aby pracovali z domova. Podle interních upozornění pro zaměstnance, s nimiž se server Brussels Playbook seznámil, je návštěvníkům zakázán přístup do budov EU a parkoviště jsou uzavřena.

(jb)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here