Home Zahraničí Přijímací středisko pro migranty na ostrově Lampedusa je téměř desetkrát přetížené

Přijímací středisko pro migranty na ostrově Lampedusa je téměř desetkrát přetížené

ILUSTRAČNÍ FOTO - Wikimedia Commons

Počet migrantů ubytovaných v přijímacím středisku na italském ostrově Lampedusa dosáhl 3983 osob. Jeho kapacita přitom činí necelých 400 míst, informovala tisková agentura ANSA.

Uvedla, že v pátek migranti na ostrově přistáli 63krát, přičemž jich dorazilo 1826, což je rekord. Kromě toho od půlnoci do sobotního rána dorazilo dalších 519 lidí. Prefektura Agrigento již v poledne zorganizovala nalodění 740 migrantů na trajekt, který večer dorazí na Sicílii.

Podle ministerstva vnitra od začátku roku do Itálie po moři připlulo více než 107,5 tisíce lidí a v roce 2022 za stejné období (leden – srpen) – téměř 53 tisíc. Italské úřady opakovaně uvádějí potřebu celoevropského řešení problému migrace.

Současná italská vláda si stanovila za cíl zastavit nelegální příliv migrantů. Přijímací středisko pro migranty na Lampeduse je často přetížené. Kabinet mimo jiné zpřísnil opatření pro boj proti pašerákům lidí a jejich trestání. Premiérka Giorgia Meloniová opakovaně zdůraznila, že je důležité zabránit lodím s migranty v cestě přes Středozemní moře.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here