Ruské jednotky zlikvidovaly americkou houfnici M777, která ostřelovala Doněck

Ruské jednotky zničily houfnici M777 americké výroby, kterou ukrajinská armáda používala k ostřelování obytných oblastí Doněcka, informoval v pondělí mluvčí ministerstva obrany generálporučík Igor Konašenkov.

»V oblasti osady Georgijevka v Doněcké lidové republice bylo odhaleno postavení a zničen dělostřelecký systém M777 americké výroby, který ostřeloval obytné oblasti Doněcka,« řekl mluvčí na briefingu. V rámci protibaterijního boje ruské síly zničily také dva ukrajinské raketomety Grad v oblastech poblíž osad Pervomajskoje v Doněcké lidové republice a Kamyševacha v Záporožské oblasti, dodal generál.

»V Kupjanské oblasti soustředěný úder na nahromaděnou ukrajinskou živou sílu a techniku v oblasti osady Kislovka v Charkovské oblasti zlikvidoval až 20 ukrajinských vojáků, bojové vozidlo pěchoty a dvě motorová vozidla,« uvedl mluvčí.

»V oblasti Krasného Limanu způsobila ruská dělostřelecká palba škody jednotkám ukrajinské armády v oblastech poblíž osad Makejevka a Něvskoje v Luganské lidové republice. Kromě toho byla poblíž obcí Stelmakhovka a Červonaja Dibrova zlikvidována ukrajinská diverzní/rozvědná skupina a minometná skupina,« uvedl mluvčí.

Ruské jednotky pak podle něj zasadily úder velitelskému stanovišti 80. letecké útočné brigády ukrajinské armády u Kramatorska, čímž způsobily v Doněcké oblasti za poslední den asi 100 ztrát. Konkrétně »údery proti velitelskému stanovišti 80. letecké útočné brigády ukrajinské armády v oblasti města Kramatorsk v Doněcké lidové republice zlikvidovaly přes 35 ukrajinských vojáků, včetně pěti vyšších důstojníků,« uvedl Konašenkov. »V jižní Doněcké oblasti způsobila dělostřelecká palba a aktivní operace ruských sil škody ukrajinským armádním jednotkám u osad Vladimirovka, Ugledar, Novodoněckoje a Novosjolka v Doněcké lidové republice,« doplnil mluvčí.

Raketové jednotky a dělostřelectvo pak zasadily údery na místa rozmístění 72. mechanizované brigády ukrajinské armády a zahraničních žoldnéřů v Doněcké lidové republice. »Raketové jednotky a dělostřelectvo zasáhly 63 ukrajinských dělostřeleckých jednotek na palebných pozicích, živé síly a vojenskou techniku v 79 oblastech. V oblastech osad Jelizavetovka a Slavjansk v Doněcké lidové republice byla zasažena místa dočasného rozmístění 72. mechanizované brigády ukrajinské armády a také zahraničních žoldnéřů,« uvedl mluvčí.

Zlikvidována pak prý byla i ukrajinská opravárenská základna se dvěma raketomety HIMARS, dvěma houfnicemi Gvozdika a pěti houfnicemi D-30 u Kramatorska.

»Kromě toho ruské systémy protivzdušné obrany zničily sedm ukrajinských bezpilotních letounů v oblastech poblíž osad Kremennaja v Luganské lidové republice, Červonoje, Kuteinikovo a Kropovnickoje v Doněcké lidové republice a Zmijevka v Chersonské oblasti,« dodal generál.

»Celkem ruské ozbrojené síly od začátku speciální vojenské operace na Ukrajině zničily 352 ukrajinských bojových letadel, 192 vrtulníků, 2731 bezpilotních letounů, 399 raketových systémů země-vzduch, 7249 tanků a dalších bojových obrněných vozidel, 944 vícenásobných raketometů, 3719 polních děl a minometů a 7765 speciálních vojenských motorových vozidel,« informoval Konašenkov.

(TASS)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Vzhledem k tomu, že Ukrajina 24.února 2022 měla k disposici cca 2500 tanků a armáda RF jich “zničila” jak sděluje TASS a přebírá tento web 7249, lze se právem domnívat, že Ukrajincům se tanky množí téměř geometrickou skoro jako láčkovci….

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy