Home Zahraničí Většina Maďarů odmítá sankční politiku Evropské unie

Většina Maďarů odmítá sankční politiku Evropské unie

FOTO - pixabay

Většina Maďarů odmítá současnou politiku sankcí Evropské unie, vyplývá z čerstvého průzkumu Institutu Szent Istvan, který si nechal zpracovat Evropský parlament, napsal týdeník The Budapest Times.

Plných 54 procent respondentů zcela nesouhlasilo a 17 procent respondentů spíše nesouhlasilo s reakcí Evropské unie na válku na Ukrajině a s jejím řešením – se sankcemi a dodávkami zbraní. Devět procent respondentů pak uvedlo, že rozhodně souhlasí, a 13 procent, že spíš s reakcemi EU spíše souhlasí.

V rozdělení odpovědí podle věkových skupin Szent Istvan Institut zjistil, že ekonomicky aktivní respondenti ve věkových kategoriích 40-49 let a 50-59 let byli nejčastěji nejvíce nesouhlasili s reakcí EU.

Celkem 35 % budapešťských respondentů odmítlo sankce a dodávky zbraní,

ve srovnání s 55 procenty respondentů z jiných měst a 62 procenty respondentů z těch, kteří žijí na vesnicích.

Průzkum dále zjistil, že 51 procent obyvatel Budapešti věří, že EU je schopna ochránit své občany, ve srovnání se 43 procenty obyvatel jiných měst a 44 procent těch, kteří žijí na vesnicích.

Z hlediska věku byla důvěra v EU nejvyšší u osob ve věku 18-29 let (56 procent) a u osob ve věku 18-29 let (56 procent), nejnižší mezi lidmi ve věku 50-59 let (37 procent). Celkem 11 procent respondentů nemělo nebo nedokázalo na otázku odpovědět.

Plných 36 procent respondentů uvedlo, že jsou se současným vedením EU zcela nebo do určité míry spokojeni, oproti 54 procentům nespokojeni, z nichž 26 procent bylo zcela nespokojeno. Celkem 10 procent respondentů na otázku neodpovědělo nebo nedokázalo odpovědět.

(cik)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here