ILUSTRAČNÍ FOTO - Wikimedia Commons

Česká pošta v příštích letech předpokládá prodej zbytného nemovitého majetku v hodnotě 4,5 miliardy korun. Nemovitosti v hodnotě 11 miliard korun si naopak ponechá pro další provoz státního podniku nebo Balíkovny, která se má při transformaci od pošty oddělit. Na dnešním semináři k transformaci pošty v Poslanecké sněmovně to uvedl ředitel divize sdílených služeb Ondřej Škorpil.

V minulém roce pošta prodala 50 nemovitostí za 1,2 miliardy korun a letos očekává prodej 28 pozemků a budov za 625 milionů korun. Z prodávaných budov jich bude 12 využito pro další provoz pošty Partner. Loni to bylo 14 nemovitostí.

Získané peníze z prodeje podnik podle Škorpila využívá na stabilizaci a investice.

Ještě letos plánuje pošta prodej nemovitostí v ulici Na Strži v Praze 4 pražskému magistrátu za 425 milionů korun a nabídla k prodeji v aukci dopravní areál s rozsáhlým pozemkem v Satalicích na okraji Prahy za vyvolávací cenu 133,5 milionu korun.

Pošta také nedávno vypsala výběrové řízení na prodej budovy hlavní pošty na rohu ulice Politických vězňů a Jindřišské ulice v Praze. Vyvolávací cena je 1,538 miliardy korun bez DPH. Tendru předcházela nabídka objektu státním institucím, kterou nikdo nevyužil. Budovu, ve které v současnosti mimo jiné sídlí management podniku, Česká pošta prodává dohromady s domem v Moravské ulici, kde je cena 62,39 milionu korun.

Česká pošta loni vykázala ztrátu 1,73 miliardy korun, letos očekává miliardovou ztrátu.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here