Home Názory Je opravdu tak hloupá?

Je opravdu tak hloupá?

V komentářích z posledních dnů a týdnů často zmiňuji výraz »lakmusový papírek«. Mocipáni nad českou zemí prubují, jak by na další svinstva reagovalo zdejší obyvatelstvo. Jdou na to šikovně, oklikou přes lásku k Izraeli.

Nyní se politicky i mediálně hojně přetřásá apel ministryně obrany Černochové na vystoupení ČR z Organizace spojených národů. Její odůvodnění je známé – OSN skrze rezoluci žádá mírové urovnání izraelsko-palestinského konfliktu, což je silně proti huňaté srsti bezpohlavní obranářky.

Že to od ní nemusel být pouhý výkřik do tmy, s nikým předem nekonzultovaný, jak se nám to mainstream snaží namluvit (jako že všichni včetně Fialy chápou její rozhořčení a frustraci z citované mírové rezoluce OSN, které nehodlá vyhladit Palestince a notně okousané zbytky Palestiny z povrchu zemského, ale že vystupovat nebudeme…), dokládá relevantní souvislost, před níž varuje aeronet.news:

»Vystoupením ČR z OSN by totiž došlo k vystoupení ze všech organizací, které jsou OSN zastřešeny, tedy organizace jako UNESCO, UNICEF, ale došlo by i k odstoupení od smluvních dokumentů OSN, jako je Charta OSN, a bylo by ohroženo ukotvení hranic ČR po II. sv. válce. Členství ČR v OSN garantuje současné státní hranice České republiky, je tím uznán nárok českého národa na území ČR a členstvím v OSN získává stát garanci vlastní integrity.

Vystoupením z OSN se stát vzdává možnosti kolektivního mezinárodního zastoupení, což by okamžitě vedlo ke vznesení požadavků Sudetoněmeckého landsmančaftu na územní a majetkové nároky v ČR. V případě agrese proti ČR by se již česká vláda nemohla obrátit na Radu bezpečnosti OSN, stejně tak by mohly být přijímány rezoluce proti ČR bez české účasti.«

Mně to těch obligátních jedna plus jedna rovná se dvě dává. Psala jsem o tom 28. října pod titulkem: Zůstalo vůbec ještě něco, co není dotknutelné? (zde)

Ony všechny ty její výroky za dobu ministrování si možná vůbec nezaslouží nálepku »hloupé«. Naopak. Mohou být precizně promyšlené a jako hloupé, jako plácnutí do vody, se jen tvářit.

Zmíněné argumenty aeronet.news jsou – kdyby nic jiného – racionální, logické. Notabene v aktuálních souvislostech s orientací tzv. české zahraniční politiky. Stejně jako reakce Černochové, kdy bych na první dobrou nejraději volala Chocholouškovi, ať pro ni pošle zásahovku. Jenže ono se to jeví tak, že tahle »dáma« na zásahovku sice zralá je, ale úplně jinou…

Marie Krejčíková

1 KOMENTÁŘ

  1. 🆘 Není tohle už na demisi? Ministryně obrany Černochová lhala, když v hysterickém záchvatu na X napsala, že Írán bude předsedat Radě OSN pro lidská práva.

    Na výtvor ministryně bleskově zareagovalo Ministerstvo zahraničí ČR, které celou situaci dalo do pořádku. Podle něj totiž stále platí, že Radě OSN pro lidská práva předsedá Česko.

    A Írán? Ten bude předsedat pouze podřadnému Sociálnímu fóru, což není orgán ani mechanismus OSN. Jde pouze o každoroční dvoudenní akci…

    ❓A demise bude?

    Sledujte @neCT24  | 42TČen

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here