Home Domácí Eritrejský prezident: Konflikty a světové války jsou dílem menšiny, která chce ovládnout...

Eritrejský prezident: Konflikty a světové války jsou dílem menšiny, která chce ovládnout celý svět

FOTO - CRI

Letošní rok je 30. výročím navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Eritreou. Eritrejský prezident Isaias Afwerki přijal exkluzivní rozhovor s hlavní stanicí během své nedávné návštěvy Číny. Isaias Afwerki jako starý přítel, který má s Čínou zvláštní vztah již více než půl století, pochválil úspěchy Číny jako inspirativní pro rozvojové země a těšil se na čínsko-africkou solidaritu a spolupráci s cílem urychlit rozvoj Afriky.

Isaias Afwerki uvedl, že vzájemná politická důvěra a obchodní spolupráce mezi oběma zeměmi dosáhly skvělých výsledků a udržují úzké kontakty v řadě mezinárodních a regionálních aktivit.

V komentáři k tezi o »čínské hrozbě« prezident poukazuje na to, že v historii jsou globální nerovnováhy, konflikty, světové války a vleklé konfrontace dílem menšiny, která chce ovládnout celý svět, a to je hegemonie.

Úspěchy Číny zároveň ukazují světu, že se pravidla hry změnila a je potřeba spolupráce mezi národy světa. Nový globální řád je založen na partnerství, vzájemné komplementaritě a společném úsilí, nikoli na dominanci nebo hegemonii, dodal Isaias Afeverki.

V komentáři k čínsko-africkým vazbám řekl, že obě země nedovolí zdiskreditovat jejich vzájemně výhodné partnerství a budou s Pekingem usilovat o vyšší úroveň spolupráce.

(pr)

FOTO – CRI

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here