Šmarda vyzývá k prošetření podezřelého převodu akcií ČEZ

Další skandál na naší politické scéně je v plném proudu. Předseda SOCDEM Michal Šmarda vyzval k prošetření podezřelého převodu akcií ČEZ.

»Vyzývám MF a příslušné orgány dohledu nad kapitálovým trhem k prověření neobvyklé transakce, která proběhla na burze cenných papírů. Majitele změnilo 240 823 akcií ČEZ v ceně cca 250 mil.Kč, a to krátce před oznámením ministerstva financí o výplatě rekordní dividendy,« uvedl předseda Sociální demokracie.

Ministerstvo financí navrhlo 16. června výplatu dividendy ve výši 145 Kč na akcii. V případě schválení tohoto návrhu bude vyplacena dividenda ve výši celkem 78 mld. Kč. Stát má podíl v ČEZu 69,78 % a získá tak cca 54 mld. Kč se splatností v obvyklém termínu 1. srpna. Zneužití této informace před jejím zveřejněním mohlo v důsledku přinést značný zisk.

Nejstarší politická strana u nás změnila o uplynulém víkendu na sjezdu v Plzni název z ČSSD na Sociální demokracii. Předsedou zůstal Šmarda a k ruce má sedm místopředsedů (informovali jsme zde). Cílem bude návrat do Poslanecké sněmovny, odkud strana vypadla po parlamentních volbách v roce 2021.

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy