ILUSTRAČNÍ FOTO - iportaL24

Policisté obvinili v kauze možného nezákonného ovlivňování veřejných zakázek pro dopravní stavby na území Olomouckého kraje 13 lidí. Většina z nich se trestných činů dopustila ve prospěch organizované zločinecké skupiny, uvedlo dnes na webu Vrchní státní zastupitelství (VSZ) v Olomouci. Obvinění jsou u výslechu, o případném návrhu na vazbu se teprve bude rozhodovat, uvedli žalobci. Podle informací ČTK jsou mezi zadrženými politici i podnikatelé.

Obvinění čelí trestným činům, jako je zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, za pletichy v souvislosti se zadáním veřejné zakázky, za přijetí úplatku, podplacení, podvodu a zneužití pravomoci úřední osoby. »Jedná se o trestné činy dílem dokonané a dílem ve stadiu pokusu. Většině obviněných je kladeno za vinu spáchání těchto trestných činů ve prospěch organizované zločinecké skupiny a rovněž i trestný čin účasti na organizované zločinecké skupině,« uvedl olomoucký vrchní žalobce Radim Dragoun.

Detektivové z NCOZ spustili akci v pondělí časně ráno, když začali prohledávat kanceláře na olomouckém krajském úřadu a na přerovské radnici. Zaměřili se nejen na kancelář hejtmanova náměstka pro dopravu Michala Záchy (ODS), který je zároveň přerovským uvolněným radním, ale i na odbor dopravy, informace získávali také od pracovníků z odboru investic. Zasahovali na Správě silnic Olomouckého kraje, detektivové si rovněž vyžádali dokumenty z krajské správy Ředitelství silnic a dálnic. Všichni obvinění byli tento den zadrženi jako podezřelé osoby, doplnil Dragoun.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here