Zástupci víc než 50 zaměstnavatelů z České republiky a ze Slovenska se ve středu 25. října sjedou na čtvrtý ročník veletrhu pracovních příležitostí ve zdravotnictví v Olomouci. Dohromady budou reprezentovat přes 130 nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. Připraveny jsou doprovodný program, talk-show se zaměstnavateli i soutěže o věcné ceny, sdělil dnes ČTK hlavní organizátor veletrhu Ondřej Česák. Vstup je zdarma.

Veletrh práce ve zdravotnictví bude od 10.00 do 16.00 hostit olomoucký Clarion Congress Hotel. Nabídne setkání se zaměstnavateli a přehled situace na trhu práce. »V dnešní době, kdy se připravují změny zákoníku práce a zdravotníci požadují méně přesčasů, si zaměstnanci mohou svého budoucího zaměstnavatele opravdu vybírat. Zdravotnická zařízení jsou v situaci, kdy musí přesvědčit uchazeče, aby nastoupili právě k nim, a to ideálně ještě během jejich studia,« uvedl Česák.

Podle organizátorů jde o největší pracovní veletrh ve zdravotnictví v České republice. Prezentovat se na něm budou nejen zaměstnavatelé z nemocničního prostředí, ale i z ambulantního sektoru. Studenti medicíny, bakalářských i magisterských nelékařských studijních programů nebo vyšších odborných či středních zdravotnických škol budou mít možnost udělat si přehled o současné situaci na zdravotnickém trhu práce, zorientovat se ve stovkách nabídek a navázat kontakty s budoucími zaměstnavateli.

Pod vedením lékařů si budou moci návštěvníci vyzkoušet také chirurgické nebo laparoskopické šití nebo absolvovat praktický workshop ultrasonografie. »Studium medicíny a jiných zdravotnických oborů je významně založeno na teoretické výuce. Absolvent by ale měl být připraven na profesi nejen teoreticky, ale také prakticky a zvládat základní výkony ve své profesi, a to je například právě pro mediky chirurgické šití,« uvedl Vladimír Váňa, který je členem organizačního týmu. Podrobnosti o akci jsou na webových stránkách.

(čtk)

FOTO – olomouckyveletrh.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here