Černý kůň dál vesele řehtá. Litvínov zvítězil i po jedenácté v řadě a dotáhl Pardubice

Hokejisté Vervy Litvínov nepřestávají udivovat sportovní národ. Po porážce od Pardubic v prvním kole válcují ligu a dnes si připsali již jedenáctou výhru v řadě. A pořádně sladkou! Vítkovicím nastříleli šest branek a hned na polovině z nich měla podíl produktivní bratrská dvojice Ondřej a David Kaše. Tým, který se loni jen stěží dostal do předkola play off, je nyní černým koněm, na kterého se vyplatí sázet ve velkém!

»Za tři body jsme moc rádi, protože jsme ukončili sérii domácích zápasů a čekají nás výzvy venku,« řekl po zápase litvínovský kouč Karel Mlejnek.

Ostravanům v dnešním utkání 12. extraligového kola nepomohly k úspěchu ani dva góly Dominika Lakatoše a dál se topí ve spodních vodách tabulky, což je kontrast s loňským ročníkem, kdy právě oni byli černým koněm a v základní části obsadili druhé místo za lídrem z Pardubic.

Právě Dynamo, největší favorit extraligy, dnes přivítalo na svém stadionu třinecké Oceláře. V utkání si odbyl premiéru proti »svému« týmu, s nímž získal tři mistrovské tituly, pardubický kouč Václav Varaďa. Obhájce titulu tahal po většinu času za kratší konec, ale i přes nepříznivý stav 0:2 a 1:3 dotáhl zápas do prodloužení. V něm už ale slavili výhru »perníkáři«, kterým vystřelil bod navíc v čase 63:31 Patrik Poulíček. Domácí tak zůstávají stále v čele tabulky, i když už jen o skóre před litvínovským »koněm«. A stále je Dynamo jediným týmem, který dokázal bodovat v každém duelu, do nějž v nové sezoně nastoupil. »Oba týmy se ve skvělé atmosféře vydaly na maximum. My jsme rádi za dva body, ale myslím, že jsme si zasloužili i víc. Je to pro nás ponaučení, že se musí hrát celých 60 minut,« konstatoval lodivod Dynama Varaďa. »Myslím, že to bylo utkání hodné úřadujícího mistra a aktuálně prvního týmu tabulky. Mrzí mě jen, že nemáme dva body, protože jsme před inkasovaným gólem měli velkou šanci,« vrátil se k dění v prodloužení Zdeněk Moták, lodivod Třince.

Na poslední místo spadlo Kladno, a to velmi paradoxně. Rytíři totiž dnes na pátý pokus v ročníku doma poprvé zvítězili, o čemž rozhodl v prodloužení v čase 63:04 z trestného střílení kanadský útočník Deven Sideroff. Jenže Mladá Boleslav brala v Olomouci dokonce tři body a odpoutala se ze samého chvostu tabulky. Kladnu tak nepomáhá ani úchvatná poslední série, kdy popáté za sebou bodovalo a z toho slavilo tři výhry.

Naopak Boleslavští tu svoji negativní šňůru dnes učinili minulostí. Na Hané se radovali po šesti zápasech bez bodového zisku a klíčem k tomu byly tři využité přesilovky. Mora sice srovnala z 0:2 na 2:2, ovšem obrat nedotáhla. Na rozdíl od brněnské Komety, jež po první prohrané třetině 0:2 nasázela pět branek hostujícím Bílým Tygrům z Liberce.

Již ve středu se 12. kolo předehrávalo duelem v O2 areně, v němž překvapivě třetí Sparta nestačila na karlovarskou Energii a díky prohře 2:5 ztrácí v součtu dnešních výsledků na vedoucí duo již devět bodů.

* * *

HC Verva Litvínov – HC Vítkovice Ridera 6:3 (2:2, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. O. Kaše, 14. Koblasa (Abdul, Baránek), 31. M. Sukeľ (A. Kudrna), 32. D. Kaše (O. Kaše, Hlava), 33. D. Kaše (Baránek), 36. Kirk (Válek) – 2. Lakatoš (Raskob), 20. Krieger (M. Kalus), 42. Lakatoš . Rozhodčí: Kika, Květoň – Ondráček, Thuma. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 5025.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. J. Knotek (J. Káňa, Navrátil), 35. J. Káňa (Ondrušek, Orsava) – 26. Lantoši (Pyrochta), 27. Osburn (O. Roman), 48. J. Aaltonen (Osburn, Lantoši). Rozhodčí: Jaroš, Ondráček – Axman, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:3. Diváci: 4275.

Rytíři Kladno – Banes Motor České Budějovice 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Smoleňák (Veber, Melka), 29. O. Bláha (Pytlík, T. Hejda), 64. Sideroff z trestného střílení – 32. Ordoš (Kondelík, Štencel), 50. Harris (Pýcha, Kondelík). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3274.

HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 29. Moses (Ščotka, Flek), 38. Moses (Ščotka, Flek), 45. Kučeřík (A. Zbořil, Marcinko), 58. Moses (A.Zbořil) , 59. A. Zbořil (Marcinko) – 7. J. Vlach (Budík), 8. J. Vlach (Filippi). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Hnát, Lhotský. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 6433.

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 4:3 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Radil (R. Kousal, T. Zohorna), 15. Vála (R. Kousal, Radil), 28. Čerešňák (Radil), 64. Poulíček (Radil) – 21. M. Růžička (Polášek), 43. Pánik (M. Růžička), 44. Kurovský (Smith, L. Hudáček). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Klouček, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 9982.

HC Škoda Plzeň – Mountfield Hradec Králové 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Rekonen (M. Indrák, Zámorský), 29. Malák (Holešinský, Söderlund), 49. Holešinský (Söderlund) – 46. Okuliar (Miškář, Blain), 59. T. Pavelka (Blain, Jergl). Rozhodčí: Šír, Cabák – Brejcha, Zíka. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváci: 4534.