Šok v O2 areně. Sparta soupeře přestřílela, ale inkasovala »bůra«

Pouhých čtrnáct střel stačilo karlovarské Energii k pěti brankám v O2 areně. Ačkoli domácí byli celý zápas jasně lepší, vylámali si zuby na brankáři Dominiku Frodlovi a nečekaně prohráli 2:5. Vítěznou branku dal v předehrávce 12. kola hokejové extraligy po samostatném úniku v době největšího tlaku Pražanů ve 44. minutě Filip Koffer. Sparta i tak zůstává třetí, Západočeši se z osmé příčky vyšplhali již na čtvrtou.

Sparta sice herně svého soka přestřílela, ale výsledkově před téměř 13 tisíci diváky neustále dotahovala. První třetina byla vyrovnaná, ale v té druhé se hrálo prakticky na jednu branku a v ní stála skála jménem Frodl. Za stavu 2:2 ve 43. minutě už byl hostující gólman překonán, ale domácí Kestner před prázdnou svatyní netrefil skákající puk. A pak ujel Koffer – a bylo zle. Navíc Vary přidaly ještě další dvě trefy do černého. Tu poslední při power play Fin Kangasniemi. Spartu v Praze porazily za tři body poprvé od roku 2012 a vůbec premiérově v O2 areně.

»Hlavně ve druhé třetině jsme měli hodně šancí, nedali jsme. Dvakrát jsme se vrátili do zápasu, potřetí už ne. Krátce před vítězným gólem Karlových Varů jsme tam měli skoro prázdnou branku. Musíme ale hrát konstantně 60 minut, což dnes neplatilo,« litoval Pavel Gross, trenér domácích. »Sparta měla extrémní tlak ve druhé třetině, ale Dominik Frodl zachytal dobře. Když chcete porazit top tým, jako je Sparta, musíte mít skvělého brankáře a ten ještě musí podat výborný výkon,« připojil karlovarský kouč David Bruk.

Další zápasy 12. kola se hrají v pátek, Sparta se doma představí znovu v neděli od 18 hodin proti Mladé Boleslavi. Tři hodiny předtím hrají letenští fotbalisté domácí duel proti Českým Budějovicím, takže oba zápasy v metropoli navazují…

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 10. D. Vitouch (Hauser, Němeček), 23. J. Lajunen (Irving, Kestner) – 4. O. Beránek (Černoch), 11. Gríger (T. Rachůnek), 44. Koffer (T. Redlich), 54. O. Procházka (Zetterberg, Plutnar), 59. Kangasniemi (Gríger). Rozhodčí: Pražák, Jaroš – Hynek, Zíka. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 12 544.