»Mají z nás strach!« znělo »pod koněm« a vlály české vlajky

Na pražském Václavském náměstí sněží málokdy. Tuto výsadu si osobně vyzkoušeli účastníci dnešní demonstrace svolané Ladislavem Vrábelem Totalita vs. svoboda. Na svém tradičním místě u Národního muzea stálo několik nesympatizantů s vlajkami Ukrajiny, Evropské unie a NATO. Kolem nich zhruba ve 14.45 vyrazil průvod českých vlajek v rukou účastníků demonstrace k sídlu vlády.

Při průchodu Žitnou ulicí Vrábela »kdosi demokraticky smýšlející« polil kýblem s modrou a žlutou barvou. Podle záběrů v přímém přenosu Raptor TV policisté útočníky původně nechali utéct, ale později se přišli sami přiznat…

Ale ještě před tím na pódiu vystoupil bývalý předseda vlády Jiří Paroubek: »Vláda Fialy je ve vleku Evropské unie. Každý občan se může vyjádřit. Pryč s touto vládou i jejím generálem.« Vyzval k volbě »nezávislého kandidáta. Hlasem pro Petra Pavla lidé podpoří vládní politiku kabinetu Petra Fialy.«

Za KSČM vystoupila předsedkyně Kateřina Konečná a Josef Skála. Europoslankyně zkritizovala vládní politiku například v souvislosti s institucemi Evropské unie a NATO, které zasahují do interních záležitostí České republiky. »Kandidát podpořený pětikolkou nesmí zvítězit,« vyzvala směrem ke druhému kolu prezidentských voleb. Připomněla také iniciativu Mír a spravedlnost.

»Přátelé, už to tady zaznělo, oni z nás mají strach. My je ale vyčíslíme a vyhrajeme nad nimi. Vrátíme moc do rukou českého lidu,« řekl na pódiu Skála a vyzval lidi k minutě ticha za »oběti dnešních shnilých poměrů«, s odkazem na nedávnou sebevraždu seniora před Úřadem vlády. Proto byl také vybrán cíl pochodu, kde byla zapálena symbolická svíčka.

»Našemu národu už několikrát hrozil zánik, ale přežili jsme díky odhodlání našich předků. My se dnes nesmíme našim předkům zpronevěřit. Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme,« vyzvala předsedkyně Aliance národních sil Vladimíra Vítová. Později se k tomuto vzkazu připojil a podpořil jej představitel rady organizace Národní domobrana Marek Obrtel.

Za Klub českého pohraničí vystoupil Václav Větrovec, dále vystoupil předseda DSSS Tomáš Vandas. Na závěr byl puštěn vzkaz, ve kterém vystoupil anglický konspirační teoretik a bývalý profesionální fotbalista David Icke. Ten má podle Vrábela zákaz vstupu do EU a politici se obávají, že kdyby přijel, lidé by vyšli do ulic a EU by se začala rozpadat.

(zmk)

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Kdo si spočítá tučně vytištěné osoby, které si myslí, že drží prst na tepu dějin, ví pokud je normální, kolik čepic s rolničkami je třeba objednat…

  2. »Přátelé oni z nás mají strach. ,«……. řekl na pódiu Skála
    ——— Oni mají tajnou policii s obušky, pouty, se psy na lidi, s koňmi na lidi, vycvičené ať přímo nebo zprostředkovaně policisty z USA v zabíjení lidí přikleknutím a udušením. Tito se nebojí .

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy