Home Sport Největším favoritem extraligy jsou podle bookmakerů Fortuny Pardubice

Největším favoritem extraligy jsou podle bookmakerů Fortuny Pardubice

FOTO - hcdynamo.cz

Hokejisté Dynama Pardubice jsou podle bookmakerů sázkové kanceláře Fortuna největším favoritem nového ročníku extraligy, který otevírá své brány příští týden. Na jejich výhru v základní části se dá sázet v kurzu 3,00:1, to znamená, že za jednu vsazenou korunu dostanete v případě pardubického triumfu po 52 kolech koruny tři. Na titul Východočechů je vypsán kurz 3,50:1.

Pardubice byly největším favoritem už v minulé sezoně a základní část skutečně ovládly, navíc s dostatečným předstihem. Jenže v play off jim připravil stopku pozdější mistr z Třince již v semifinále.

Nyní se na lavičku Dynama namísto Radima Rulíka, jenž povýšil k reprezentaci, postaví úspěšný kouč Václav Varaďa a právě souboje s Třincem, s nímž získal tři tituly, budou ozdobou nadcházející sezony. Oceláři , kteří obhajují trofej, jsou dle bookmakerů Fortuny druhým největším favoritem soutěže. Na to, že znovu ovládnou play off, je vypsán kurz 5,00:1, na jejich triumf v základní části pak 5,50:1.

Říká se »do třetice všeho dobrého« a třetím favoritem do party je pražská Sparta, jež před sezonou výrazně posilovala a po loňském čtvrtfinálovém zklamání opět bude cílit na mistrovský titul, který jí uniká již šestnáct let. Na to, že v tom sedmnáctém své prokletí zlomí, si můžete u Fortuny vsadit v kurzu 5,20:1. Zatímco bookmakeři zhodnotili, že Třinec je typicky »play-offové« mužstvo, v základní části je pomyslnou »dvojkou« Sparta. Je na ni vypsán kurz 4,80:1.

A další týmy? Podle Fortuny je »čtyřkou« tým Vítkovic, »pětkou« brněnská Kometa a až »šestkou« loňský poražený finalista Mountfield Hradec Králové.

A když se podíváte na chvost kurzové listiny, najdete tam stejně jako loni Kladno, jež se zachraňovalo až díky úspěšné baráži proti vítězi první ligy. Na triumf Jágra a spol. po 52 kolech se sází v rekordním kurzu 200:1, na zisk mistrovského titulu pro Rytíře pak v kurzu 100:1. Dalšími outsidery jsou podle bookmakerů Olomouc (50:1 na titul) a duo Litvínov, Karlovy Vary (40:1).

Nejvyšší soutěž odstartuje čtvrteční předehrávkou 1. kola mezi Plzní a mistrovským Třincem, zbývajících šest zápasů úvodního dějství je na programu v pátek 15. září. Základní část vyvrcholí 52. kolem v neděli 3. března. První čtyři celky postoupí přímo do čtvrtfinále, týmy na 5. až 12. místě čeká předkolo na tři vítězné zápasy. Čtvrtfinále, semifinále i finále už se budou hrát na čtyři výhry. Nový mistr bude korunován nejdříve v neděli 21. dubna a nejpozději týden nato. Celek z posledního místa bude hrát baráž na čtyři vítězné zápasy s vítězem druhé nejvyšší soutěže.

 (koz)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here